Otomobil

2020 Volvo S90 ve V90 Görücüye Çıktı

Volvo S90 ve V90 uzun süredir aynı görünümle satışa sunuluyordu. Geçtiğimiz sene modellerini yenileme kararı alan Volvo, çalışmalarını tamamladı ve 2020 yılı için yenilenen S90 ve V90 araçlarını beğeniye sundu.

2020 Volvo 90 ve V90’da Elektrikli Motor Devrimi

2020 Volvo S90 ve V90 araçları, amiral gemisi dediğimiz üst düzey sınıf araçlar olarak 2016 yılından beri satıştaydı. Volvo, geçtiğimiz yıldan beri bu iki araç üzerinde donanım ve tasarım değişiklikleri yapıyordu. Son yıllarda SUV araçlarla daha çok konuşulan Volvo araçların motorunu da elektrikli motor teknolojisiyle donattı. Elektrikli araba modellerinin çok revaçta olduğu son yıllarda Volvo’nun da araçlarında bu tarz yenilikler yapması elbette şaşırtıcı olmadı. Daha önce XC40 modelinin motorunu elektrikli motora dönüştürme hamlesinde bulunmuştu.

Sadece S90 ve V90’da değil, 90 serisinin diğer araçlarında da hibrit sistemine geçiş yapılıyor. 90 serisinin kardeş arabalarından olan XC90 modelinde %15 civarında yakıt tasarrufu sağlandığı belirtilmişti. S90 ve V90 modellerinde de bu civarlarda bir yakıt tasarrufunun olması mümkün.

2020 Volvo S90 ve V90 Görücüye Çıktı

Pek çok kullanıcının hoşnutsuz kalacağı bir gelişme de aracın maksimum hızı üzerinde yapıldı. Bundan sonra bütün Volvo modellerinde maksimum hız 180 km/s olacak.

Yeni Model Araçlardaki Görsel Değişiklikler

Motor kısmında yaptığı yeniliğin yanı sıra aracın tasarımında da sade bir makyaj yapılmış. 2020 Volvo S90 ve V90 modellerinin tampon bölümünde yapılan değişiklikler göze çarpıyor. Eski modellere göre daha sportif bir görünüm kazanan tampon bölümünde sis farlarında da değişiklikler var. Sis farlarının yerleşimi bu modellerle beraber değişikliğe uğramış.

Araçlarda gövde değişimleri de yapılmış. Ayrıca arka stop ve LED gündüz farlarında da yenilikler göze çarpıyor. İki araç için de yeni jant modelleri ve renkleri tasarlanmış. Arka farlara siyah bant şeklinde bir kamuflaj eklenmiş.

2020 Volvo S90 ve V90 Görücüye Çıktı

Bunun dışında bagaj kapağı ve arka tampon bölümlerinde pek bir değişiklik görünmüyor.

Aracın kokpit bölümünde görsel tasarımdan çok donanımı etkileyecek değişimler yapılmış durumda. Bowers and Wilkins markalı ses sistemiyle de meraklılarını heyecanlandıran araçta, araç içi hava temizleme özelliği de bulunuyor. Özellikle Çin’de hava kirliliği çok fazla olduğu için ilk olarak Çin için satışa sunulan bu özellik artık Avrupa’da da satışta.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

2 Yorum

  1. D segmentinde şu sıralar en çok beğendiğim araba Peugeot 508. Adamlar cidden çok iyi işe imza atmışlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı