Otomobil

Ailenin En Gözde Üyesi Volkswagen Nivus Bekleyenleriyle Buluştu!

Güney Amerika merkezli versiyonu üzerinden anlatımı yapılan Volkswagen Nivus, Avrupa pazarına da önümüzdeki zamanda adapte edilerek açıklanacak. Güney Amerika’ya özgü Nivus’un bu baharda prömiyeri yapması beklenirken, Avrupa versiyonu için 2021’ye işaret ediliyor.

 Geliştirme kısmından itibaren ara ara mercek altına aldığımız Volkswagen Nivus için beklenen tanıtım filmi gerçekleştirildi. Topluluğun içerisinde bulunduğu SUV ve Crossover çılgınlığının son üyesi olan model kompakt sınıfta bir sonuç olarak bekleyenlerinin karşısın da yer alıyor. Ailenin en kompakt coupe crossover modeli olarak ürün vitrinlerdeki yerini alacak olan Nivus, Güney Amerika ve Avrupa da dahil olmak üzere çevredeki uluslararası pazarlarda satışa anlatma planının merkezinde. Polo‘da da kullanılan MQB platformu üzerine kapsamlaştırılan modelin ilk sırada, Brezilya ve Arjantin gibi Güney Amerika pazarlarında satışa için ortaya çıkacağını da söylemeden geçmeyelim.

Volkswagen Nivus hakkında cümle başları 2021’in ikinci yarısı için Volkswagen tarafından garantilenen bir Avrupa versiyonu ile bize biraz daha yakın olacak Nivus, segmentin en büyük araçlarından biri olma iddiasını üstleniyor. Dört yüz on beş litrelik bagaj büyüklüğüne sahip olan ürünün boyları da sunumla birlikte garantilik kazandı. Ailenin bir diğer kompakt üyesi olan T-Cross’dan daha uzun yapıda olan Nivus’un; toplamda 4.266 uzunluğa, 2.566 milimetre aks mesafesine, 1.757 milimetre genişliğe ve 1.493 milimetre yüksekliğe sahip olduğunu gözlemliyoruz.

Bu ailenin diğer üyelerinde de kullanılan MQB platformu üzerine geliştirilecek olan otomobilin sadece ön tekerlekten çekişli olarak kullanıcılarla buluşacağına kesin gözüyle bakılıyor. Kompakt motor şıkları sayesinde bekleyenlerin ekonomi vadedecek Nivus, ebatsal verileri ve 400-420 litre aralığında kendisini belirtilen bagaj büyüklüğüyle halkımızın iç hacim konusunda da öne çıkıyor. Büyük bir sürpriz olmaz ise aracın giriş seviyesinde 125 PS güç üreten 1.0 litrelik benzinli motor 6 ileri otomatik şanzıman kombinasyonunu dagörmeşansı yakalayacağız. Güney Amerika’ya özgü Nivus’un bu baharda prömiyeri yapması beklenirken, Avrupa versiyonu için 2021’ye işaret ediliyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı