Otomobil

Apex AP-0 Concept İddialı Geliyor

Apex AP-0 Concept oldukça iddialı geliyor. Elektrikli otomobil piyasasında ciddi bir fark yaratması beklenen spor otomobil tüm detayları ve performans özellikleriyle güçlü yanlarını ortaya koyuyor.

2023 yılında piyasaya sürülecek olan otomobil, yarışlardan ilham alınarak tasarlandı. Gösterişli görünümü ve teknik özellikleriyle herkesi büyülemeye hazırlanan Apex AP-0 Concept, şimdiden yoğun ilgiyle karşılaştı.

Apex AP-0 Concept İddialı Geliyor

Apex AP-0 Concept Teknik Özellikleri

Apex AP-0 Concept elektrikli motoruyla 650 beygir güç üretiyor ve 90 kWh lityum iyon pil özelliğine sahip. Otomobilin maksimum hızı 306 km/sa olarak biliniyor. Araç 0 km’den 100 km’ye 2,3 saniyede ulaşabiliyor. Dolu bataryası ile 515 km yol katedebilecek olan otomobilin şarjı 15 dakika içerisinde yüzde 80 doluluk oranına ulaşabiliyor. 1.200 kg ağırlığındaki aracın 2023 yılında yaklaşık 165.000 euro gibi bir fiyatla satışa sunulması bekleniyor.

Apex AP-0 Concept İddialı Geliyor

AP-0 Concept sağlamlıyla da dikkat çekiyor. Karbon fiber gövdeye sahip otomobilin arka stop lambasının dikey oluşu ilgi çekiyor. Stop lambasının dikey kanadı ise büyük bastırma kuvveti uyguluyor. Bu dikey stop lambası tasarımı  Apex’in logo tasarımı olarak kullandığı biliniyor. Otomobilin tasarımı tahmin edildiği üzere yarış otomobillerine benziyor. Hava akışının düzenlenebilmesi için üstün aerodinamik özellikleri ile de dikkat çekiyor.

Apex AP-0 Concept İddialı Geliyor

Apex AP-0 Concept kare şeklinde direksiyon simidi ile dikkatleri üzerine topluyor. Global olarak satışa sunulması hedeflenen otomobilde LiDAR gibi pek çok ileri teknoloji mevcut.

Apex’in  ilerleyen zamanlarda Hong Kong’ta FIA onaylı bir yarış akademisi yarış pisti kurmayı hedeflediği iddia edildi.

Apex AP-0 Concept İddialı Geliyor

Corona virüsü salgını tüm dünyayı etkilerken Apex AP-0 Concept’in tanıtımının geç kalmasına da neden oldu.

Bununla birlikte MWC’nin iptal olmasının ardından pek çok araç ve teknolojik ürün tanıtılamamış çoğu şirket ürünlerini canlı yayınlarla online olarak tanıtmıştı. Bu durumun teknolojik ürünleri ve otomobilleri daha ne kadar ve ne şekilde etkileyeceği bilinmiyor. Koronavirüs’ün ilerleyişine bağlı olarak Apex AP-0 Concept’in üretiminde ve satışa sunulmasında bir sıkıntı yaşanıp yaşanmayacağına veya tarihlerin ertelenip ertelenmeyeceğine dair herhangi bir açıklama henüz yapılmadı.

Apex AP-0 Concept İddialı Geliyor

Küresel alanda olumsuz birçok etkisi olan Coronavirüs dolayısıyla zarar eden teknolojik ürün ve otomobil firmalarının üretim politikasında bundan sonra bir değişiklik olup olmayacağı bilinmiyor. Şirketlerin süreç atlatıldıktan sonra en kısa zaman toparlanmak için çeşitli hedef ve planlar belirlediği tahmin ediliyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı