Otomobil

Aracınızdaki Kötü Kokuları Nasıl Giderirsiniz?

Araçlar için en çok rahatsızlık verici durumların başında ısrarla aracınızdan çıkmayan kötü kokular gelir. Bu kötü kokular sigara kokusu, nem kokusu, küf kokusu ya da benzeri pek çok koku olabilir. Genelde araç içi temizliği yapmak bu kokulara çözüm sağlıyor olsa da farklı yöntemler ile daha etkin ve kalıcı ferah kokuya kavuşabilirsiniz. Aracınızdaki kötü kokuları gidermek için farklı birçok yöntem bulunmaktadır.

Kötü Kokuları Giderme Yöntemi

Araç içindeki kötü kokulardan kurtulmak çoğu zaman oldukça zor olabilir çünkü döşemelere, koltuklara ve tavana sinen kokuları çıkarmak uğraştırıcı bir iş olarak görülebilir. Ancak bu kokular hem sizin hem de yanınızdakilerin iyi bir sürüş deneyimi yaşamalarının önüne geçtiği için kötü kokulardan basit yöntemler ile kurtulabilirsiniz. Bu kapsamda atmanız gereken ilk adım, kötü kokuya neyin sebep olduğunu belirlemek olacaktır. Bazı kokular derinlere işlemesine rağmen bazı kokular da çok basit bir şeyden kaynaklanıyor olabilir.

Bu durumda kokuya sebep olacak faktörleri bilmeniz yardımcı olacaktır. Özellikle araç içine dökülmüş sıvı ya da gıdalar kötü kokuların en bilinen örnekleridir. Diğer bir kalıcı kötü koku ise havalandırma filtresinin tıkalı olması, yine yaygın olarak görülen kötü koku kaynağı da döşemelerin silindikten sonra nemli bırakılması ya da paspasların kurumadan serilmesidir.

Bu durumların en etkili çözümü aracınızın mümkün olduğunca sıklıkla havalandırmasını sağlamanızdır. Havalandırma yapmak için seyir halinde olmanıza gerek yoktur, hatta mümkünse park halinde tüm kapılarını açarak havalandırma yapmalısınız. Şayet kötü kokular sıvıdan kaynaklanıyorsa bu sıvıyı çıkaracak temizleme maddeleri kullanarak döküldüğü yerden olabildiğince çıkarmaya özen gösteriniz. Koltuk kılıfları kullanmak bu yüzden büyük kolaylık sunacaktır. Araç içi temizliğini düzenli aralıklar ile yapmaya özen gösterin ve aynı zamanda her temizlik yaptığınızda mutlaka süpürge kullanarak kalan kırıntıları ya da en zor kısımlardaki lekelere ulaşın. Tüm bunların yanında oto parfümlerinden de kullanmak büyük bir rahatlık duymanıza neden olacaktır.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı