Otomobil

Aracınızı Daha Konforlu Hale Getirin

Günümüzde artan otomobil kullanımı hem iş yaşamı hem de bireysel kullanımlar için pek araç modelinin trafiğe çıkmasına neden oluyor. Buna bağlı olarak araç içinde geçirilen süre de uzadığı için özellikle uzun yolculuklarda otomobil konforunu arttırma yöntemlerine ihtiyaç duyuluyor. Önemli birkaç noktaya dikkat ederek aracınızda konforu arttırabilirsiniz.

Otomobilde Konfor Arttırma Yöntemleri

Elbette yeni bir otomobil kullanmak hem teknolojik hem de konfor açısından daha büyük avantaj sağlayacaktır. Yeni otomobiller sürücülerin ihtiyaçlarına en iyi şekilde yanıt vermeleri üzerine tasarlanırlar ancak herkes için yeni model otomobil almak ya da aracını değiştirmek olanaklı değildir. Bu durumda konfor ihtiyaçlarının genel etmenleri göz önünde tutularak bir araç seçiminde bulunabilirsiniz. Her durumda sıfır ya da ikinci el araç kullanıyor olun, temel noktalar daha konforlu bir araç sürmenize neden olacaktır.

  • Otomobil konsolunda bilgilendirici ekranın olması, bu konuda daha iyi bir araç sürme deneyimi yaşamanızı olanaklı hale getirecektir. Özellikle yakıt konusunda uyarıcı göstergenin olması tüm araç sahipleri için büyük kolaylık sunar.
  • En rahat edeceğiniz koltuk ve döşemeleri seçmelisiniz. Kumaş ve deri koltukların kendi içlerinde avantajları ve olumsuz tarafları bulunmaktadır. Örneğin deri koltuklar çok daha sağlam iken özellikle sıcak havalarda terletme yapabilmektedirler.
  • Bagaj kısmında çeşitli düzenleyiciler kullanarak bagaj kısmının daha düzenli olmasını sağlayabilir ve kullandığınız eşyaların daha kolay yerleşmesini sağlayabilirsiniz.
  • Camların otomatik olmasını mutlaka sağlamalısınız. Eğer eski model yani kol ile çevirmeli cam sisteminiz varsa bu sistemi değiştirmek büyük kolaylık sağlayacaktır. Elektronik camlar, her zaman büyük bir rahatlık sunarlar.
  • Eski araçların ön camları, özellikle geceleri büyük bir yansıma yaparlar. Karşıdan gelen aracın farı yüzünden yol dahi görünmeyebilir. Bu bakımdan ön cam değişikliği, yansımaya karşı cam kullanabilirsiniz. Aynı zamanda bazı mavi filtre engelleyen koruyucu gözlükler de akşamları daha rahat araç kullanmanızı sağlarlar.

Bu temel noktalara dikkat ederek gerek kısa gerekse uzun yolda daha konforlu bir sürüş elde edebilirsiniz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

6 Yorum

  1. peugeot 3008 gerçekten çok konforlu bir araç bunlara ihtiyacım var mı bir düşünmem gerek 😀

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı