Otomobil

Ayda 20 Euro’ya Citroen Ami Otomobil Kiralanabilir

Citroen Ami isimli Citroen’in yeni otomobili, Cenevre Otomobil Fuarı’nda sergilenmişti. İki kişilik bir elektrikli otomobil olan Ami, ayda 20 Euro gibi uygun bir ücret karşılığında kiralanarak ulaşım konusunda sıkıntı yaşayan kişilere yepyeni ve çevre dostu bir alternatif sunacak gibi görünüyor. 

Citroen Ami oldukça kullanışlı, öyle ki bu arabayı kullanmak için ehliyet sahibi olmanız bile gerekmiyor. Fransa’da 14, Avrupa genelinde ise yalnızca 16 yaşını doldurmuş olmak yeterli. Gücü tam dolu olduğu takdirde yaklaşık 100 kilometrelik bir sürüş menzili sunan aracın büyük ilgi çekeceğini kestirmek zor değil. Aracı oldukça güvenli kılan en önemli özellik Citroen Ami ile maksimum 45 kilometre hız yapılabilmesinden geçiyor.

Standart bir elektrik prizi ile sadece 3 saat içerisinde tamamen şarj olması mümkün olan Citroen Ami’nin sunduğu faydalar bununla da bitmiyor. Araçta kolay park özelliği de mevcut. Oldukça kompakt ve bir o kadar da pratik olan Ami, 5 inç ekran ve ses kontrolüne imkan sağlayan kolay kullanımlı bir arayüze de sahip. 6 renkten oluşan aksesuar paketi de kullanıcılara aracı kişiselleştirme fırsatı sağlayan farklı seçenekler sunuyor. 

Ayda 20 Euro’ya Citroen Ami Otomobil Kiralanabilir

Citroen Ami Kolay Kiralama Fırsatı İle Çok Ünlenebilir 

Citroen Ami’yi uzun süreli kiralamayı düşünen kullanıcılar için aylık bedel yalnızca 19.99 Euro. Elbette ki bu 48 aylık uzun süreli kiralamalar için geçerli ve bu bedele ek ilk ödeme olarak 2,664 Euro ödenmesi gerekiyor. 900 Euro’luk KDV ödemesini de unutmamak gerek. Eğer Citroen Ami’yi kiralamaktansa satın almayı tercih ederseniz Avrupa fiyatı 6.900 Euro olarak belirlenmiş.

Citroen Ami Satışı İlk Olarak Fransa’da Başlayacak

30 Mart’ta Fransa’da satışa sunulacak olan elektrikli araba, kısa süre içerisinde başta Almanya ve İspanya olmak üzere pek çok Avrupa ülkesinde satışa açılacak. Teslimat içinse Haziran’a dek beklemek gerekecek. Dünyanın otomobil kullanım alışkanlıkları içerisinde önemli bir değişiklik yapacağı beklenen Citroen Ami, bir anda özellikle genç kullanıcıların yoğun ilgisiyle karşı karşıya kalabilir.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı