Otomobil

BMW 3 Serisi’nin Yeni Üyesi: Alpina D3 S!

Yeni model Alpina D3’ün tanıtılması ile birlikte Almanya merkezli bir şekilde sipariş sürecini de başlatan Alpina D3 S, iki farklı gövde tipinden oluşmakta ve dikkat çekmekte olan performansı ile göz doldurmaktadır.

 BMW ile Alpina arasındaki ilişki her ne kadar benzer gibi dursa da kendine has tarzları bulunuyor.Bu tarzların corona virüs zamanında da devam ettiğini görmek merakla bekleyenler için güzel bir haber oluşturuyor.

Geçtiğimiz günlerde resmi kaynaklar tarafından tanıtımı yapılmış olan yeni Alpina D3 S, 2019 yılı içinde benzinli versiyonundan sonra dizel paket için atılmış olan ikinci adım olarak da değerlendirmek yanlış olmaz.

Touring ve Sedan olmak üzere iki farklı gövde tipi ile tercih edilmekte olan yeni model, performans bakımından ise BMW 3 Serisi ailesinde en üst seviyede bulunan M3’ye dizel paket bakımından oldukça benzerlik gösteriyor.

Alpina D3 S modelinin teknik özellikleri nelerdir?

Bizleri her iki versiyonda da kaputun altında bulunan 3.0 litrelik turbo besleme sıralı altı silindir makine karşılamaktadır.Alpina tasarımı sayesinde ortaya çıkan veriler ise 355 PS güç ve 730 Nm tork limitlerinde olduğu aktarıldı.Bu sayılar tork bazında 30 Nm, güç bazındaysa 15 PS’lik bir artışın olduğunu göstermektedir.

Alpina, bu yeni modelde sadece verileri yükseltmemiş aynı zamanda verilen bu değerlerin devir aralıklarında da geliştirmeler söz konusudur.Yapılmış olan testlerde D3 S’in maksimum gücü 4.000 ile 4.200 devir bandında, torku ise 1.750 ile 2.750 Nm aralığında olduğu görülüyor.

Modellerin her ikisinde de standart olarak ZF’in 8 kademeli performans şanzımanı kullanıldığı görülüyor.Modelin tüm özelliklerine bir bütün olarak baktığımız zaman karşımıza 0’dan 100’e hızlanmasını 4,6 saniyede tamamlayan ve maksimumda 273 km/s hıza ulaşan bir otomobil karşımıza çıkıyor.

Bu yeni modeller sedan versiyonu ile 70.500 euro, Touring versiyonu ile de 71.900 euro’dan Almanya’da satışa çıkmıştır.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı