Otomobil

BMW Yeni Logosunu Belirledi

BMW 23 yıldan beri yapmadığı bir değişikliğe imza attı. Logosunu değiştirme kararı alan BMW yeni logosu ve yeni logosunun anlamı ile çok konuşulacak gibi görünüyor.

BMW tüm dünyanın aklına kazınmış olan ikonik logosunda kimi değişiklikler yapılmasına karar verdi. 23 yıldır aynı logoyu kullanan BMW’nin yaptığı değişiklik her ne kadar önemli boyutta olsa da, kendisiyle özdeşleşen renklerin ve çizgilerin korunduğu görülüyor. Bu oldukça stratejik bir hamle çünkü zaten çok beğenilen ve tüm dünyanın hafızasına kazınan bu logo üzerinde büyük değişiklikler yapmak müşterilerin alışma sürecini geciktirebilir veya eskiye özlem yaratabilirdi.

BMW Müşteri Markası Kıdemli Başkan Yardımcısı Jens Thiemer tarafından yapılan açıklama gösteriyor ki BMW yeni logosunu tasarlarken belli başlı anahtar kelimelere önem vermiş. Thiemer, yeni logo ve marka tasarımının BMW’nin mobilite ve sürüş keyfi için önemini ve alaka düzeyini simgelediğini vurgulayarak önemsedikleri bu kavramları logoya yansıttıklarını belirtti.

BMW Yeni Logosunu Belirledi

BMW Logosunun Anlamı

BMW daha önceden de logosunun ne anlama geldiğine dair bir açıklamada bulunmuştu. BMW Group Classic’in Arşiv Müdürü Fred Jakobs tarafından yapılan açıklamada BMW logosunda yer alan renklere değinilmişti. Açıklamaya göre bu renkler, Bavyera eyaletinin bayrağını temsil ediyor fakat yapılan tasarı sonucunda bayrağın renkleri orijinal düzeninde değil, tersi olacak şekilde logoya aktarılmış. 

BMW Yeni Logosu Pek Çok Açıdan Eski Logoya Benziyor

BMW yeni logosunda baştan aşağı bir değişime girmek yerine eskinin gücünü muhafaza etmek ama yenilikçi ruhunu da ortaya çıkarmak istemiş gibi görünüyor. Daha genç çizgilerin tercih edildiği yeni BMW logosu, pek çok açıdan BMW ve otomobil tutkunları şaşırtıp heyecanlandıracak gibi görünüyor. Siz yeni BMW logosu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı