OtomobilYaşam

Bulgaristan: ‘’Hala Volkswagen Yarışının İçindeyiz’’

Dünyanın en büyük otomobil firmalarından birisi olan Almanya merkezli Volkswagen, bildiğiniz gibi Türkiye’de fabrika açmak için harekete geçmiş ve devasa bir yatırım yapmaya hazırlanıyordu. Hükümet yetkilileri ile Volkswagen yetkilileri her koşulda anlaşmış hatta şirketin fabrikasını kuracağı araziyi bile satın aldığı söylenmişti. Her ne kadar Bulgaristan da 1.4 milyar dolarlık yatırıma talip olduğunu açıklasa da Alman devi yaptığı açıklama ile yeni fabrikasını Türkiye’de kuracağını söyleyerek işi sonlandırmıştı. Ama gözüken o ki Volkswagen henüz tam karar vermiş değil. Zira Bulgaristan tarafından yapılan açıklamaya göre şirketin devasa yatırımı hala daha netlik kazanmamış ve ülke olarak hala daha yarıştalarmış.

Volkswagen fabrikasını nerede kuracak?

Her ne kadar geçtiğimiz günlerde İngiliz haber ajansı Reuters’e konuşan Volkswagen’ın bir üst düzey yöneticisi, yatırım için hala beklediklerini lakin Türkiye dışında farklı lokasyon bakmıyoruz açıklaması yapmış olsa da Bulgaristan bunun tam tersini söylüyor. Öyle ki Bulgaristan Yatırım Ajansı Müdürü Stamen Yanev, yaptığı bir açıklamada Volkswagen’ın hala Türkiye’ye fabrika kurmaya karar vermediğini ve Bulgaristan’ın şirkete en iyi şartları sunduğu ülkelerin başında geldiğini söyledi. Hala daha Alman devi ile iletişimde olduklarını belirten Yanev, Bulgaristan’ın hala daha yarış içerisinde olduğunu belirtti.

Volkswagen’in Türkiye’de kurduğu Volkswagen Turkey Otomotiv Sanayi ve Ticaret A.Ş. adındaki şirketinin üst düzey Türk yöneticisi ise, hala daha yatırım için Türk yetkililerle görüşmelerin devam ettiğini lakin her şey yolunda giderse fabrikanın inşasına en geç 1 sene içerisinde başlayacaklarını söyledi.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir Yorum

  1. peugeot 3008 ve peugeot rifter en çok satılan araçlardan bence peugeotun fabrikası yapılmalı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı