Otomobil

Daha Sağlıklı Sürüş İçin Polen Filtresi

Otomobil sürücülerin aileleriyle yahut kendi başlarına yolculuk yaptıklarında trafiğe verdikleri önemin çoğu araç içinde de verilmesi gerekmektedir. Ailenizin araç içerisinde doğru bir havayı solumasını ve herhangi bir sağlıksal problem yaşamasını istemiyorsanız aracınızda polen filtresi kullanımı için özen göstermeniz önemlidir.

Alerjenlere Karşı Etkili

Polen filtresinin ,dışarıdan gelen kirli hava ile doğrudan bir ilişkisi vardır. Polen filtresi ne kadar kaliteliyse dışarıdan içeriye giren hava o denli temiz ve kaliteli olacaktır. Özellikle yaz aylarında klimanızı açtığınız durumlarda polen filtresine bağlı olan klimaya temiz hava girmelidir ki ailenizin soluduğu hava yeterince temiz olsun. Sağlıklı bir Polen Filtresinin dışarıdan gelen tozu kiri pası tuttuğu gibi aynı zamanda dışarıdan gelen kötü kokuları da bünyesinde eritmektedir. Böylece aracınızın içerisi daha temiz ve kötü kokulara maruz kalmamış olacaktır. Dışarıda oluşan hava o kadar fazla zararlı gazı ve birçok polene alerjik pek çok maddeyi barındırmaktadır. Polen filtresi ise bunları filtreden geçirmeyerek olası bir akciğer rahatsızlığınızın oluşmasını sağlayacak faktörleri ortadan kaldırmaktadır.  Filtrenin sağlıklı olup olmadığını ise araç klimasını açtığınızda içeriye yayılan kötü kokudan anlayabilirsiniz. Eğer klimayı açtığınızda içeriye kötü kokular yayılıyorsa filtreniz çoktan miladını doldurmuş artık değiştirmenin vakti gelmiş demektir. Bu kötü kokuların nedeni yalnızıca dışarıdan havadan gelmediği gibi polen filtrenizin bozulduğu durumlarda içerisinde oluşabilecek bakteri ve mantar türlerinin yaydığı kokulardan da oluşabilmektedir. Bu atıkları kendinizin ve ailenizin soluması demek çeşitli birçok hastalığa kapılarınızı aralamanız anlamına gelmektedir.Kaliteli filtre seçimi tüm filtreler birbirine benzediğinden çok da ayırt edilmesi mümkün olmayan bir durumdur. Ancak içerisinde en çok aktif karbon bulunan bir filtreyi tespit etmek aralarında eleme yapmakta faydalı olacaktır.

Arabada bulunan tüm filtreler arabanın doğru ve düzgün bir şekilde çalışmasını sağlarken bu Polen Filtresi insan sağlığını önemseyen bir konumdadır. Bu yüzden herhangi bir sağlık problemi yaşamak istemiyorsanız filtrenizi sık sık bakıma gönderebilir yahut değiştirebilirsiniz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir Yorum

  1. bu filtreyi bilmiyordum öğrendiğim iyi oldu peugeot rifterimle gezmek için aracıma yenilikler yapabilirim 😀

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı