Otomobil

DS Automobiles 2020 DS 9’u Tanıttı

DS Automobiles 2020 DS 9 tanıtımını gerçekleştirdi. Citroen’den ayrılan ve daha önce 3 Crossback ve 7 Crossback modellerini piyasaya süren DS Automobiles yeni Sedan bir otomobille skalasını genişletti. 6 yıldır kendi otomobillerini üreten DS Automobiles, yeni modeli ile de çok konuşulacak.

DS 9’da Krom Detaylar Göze Çarpıyor

Son derece şık bir tasarıma sahip DS 9’da PSA Grubu’nun 508 modelinde olduğu gibi EMP2 platformunu kullanılıyor. Araçta krom süslemelere de bol bol yer verilmiş. Markanın yeni yüzü olan DS 9’un Performance Line isimli paketinde krom detaylar siyah renkle renklendirilmiş. Aracın arka tarafında 3 ve 7 modellerinden esinlenmeler görünse de genel anlamda kendi tarzına sahip olduğunu söyleyebiliriz.

DS 9’un bu havalı görünüşünün arkasında Asya pazarını etkilemek istediği de açıkça belli oluyor. Kaput üzerindeki krom çıta otomobile ayrı bir hava katıyor. Ayrıca arka taraftaki sinyal lambası da Citroën DS modelini andırıyor.

Yeni DS 9 her ne kadar 508 modeline benzer özellikler taşısa da ondan yaklaşık 20 santim daha uzun olduğunu söyleyebiliriz. Aracın ön ve arka uçları arasındaki mesafe 4.93 metre, genişliği ise 1.85 metre. Yüksekliği biraz düşük olan otomobilin arka cam tasarımı ise aracın genel coupe tasarımını güçlendirir nitelikte.

DS 9 1.5 Saatte Şarj Olabiliyor

Araçta E-tense motor kullanılmış. 225 bg gücüne sahip DS 9’da 1.6 litrelik PureTech ünite elektrik motoru birleşimi olduğunu biliyoruz. Bu sayede 11.9 kWh’lik bataryasıyla elektrikli olarak 40 veya 50 km mesafe kat edebilecek. Sekiz ileri tam otomatik şanzımana sahip araçta elektrik motoru 110 bg güç, 320 Nm tork üretiyor. Bataryası, 7.4 kW’lık şarj aleti sayesinde 1.5 saatte dolabiliyor.

Şu an ilk olarak sadece 225 bg’lik modeli satışa sunulacak, daha sonra ise önden çekişli 250 bg model ve dört çeker 350 bg’lik paketler de satışa sunulacak. Ayrıca hibrit versiyonuyla aynı güce sahip ancak elektrik desteği olmayan 1.6 PureTech 225 de satışa sürülecek.

Araçta, DS’in önceki modellerinden 7 Crossback’te olduğu gibi sürüş asistan sistemi de olacak. Seviye 2 otonom sürüş kolaylığı sağlayabilen Drive Assist teknolojisi entegre edilmiş. Araçta ayrıca gece görüş sistemi ve kendi kendine park yeri tespit edip, sadece bir tuşla park etme imkanı sağlayan DS Park Pilot da bulunuyor. Bu özelliği kullanabilmek için aracın maksimum 30 km/s hızda gitmesi gerekecek.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

5 Yorum

  1. Peugeot 508’in EMP2 platfromuna bayılıyordum. Cidden adamlar Peugeot 508 ile güzel bir tasarım anlayışını da piyasaya sürmüşler

  2. Peugeot 508’in tasarımına çok benziyor. Ama Peugeot 508 kadar çok ses getir mi o biraz zpr

  3. Peugoet 508’in ikonik tasarımını bu araçta görmek cidden bir garip hissettirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı