OtomobilYaşam

Dünya Otomobil Devi Corona Virüsü Geçirmeyen Araba Üretecek

Aralık 2019’da Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve hala daha etkisini arttırarak devam eden Corona virüsü, bildiğiniz gibi Amerika, Kanada ve Fransa başta olmak üzere birkaç ülkeye daha sıçramıştı. Dünya Sağlık Örgütü tarafından paylaşılan son verilere göre dünya genelinde 550’den fazla kişinin hayatını kaybetti. Her ne kadar ülkemiz dahil dünya ülkeleri Corona virüsü için önlemler alsa da maalesef bulaşması bir türlü önlenemiyor ve tedavi edilecek aşı üretilemiyor. Ama gelin görün ki virüse savaş açan sadece ülke yönetimleri değil. Söylenen göre Volvo, Lotus, Proton ve birçok otomobil markasını bünyesinde bulunduran Geely Group da Corona virüsüne savaş açmış durumda.

Corona virüsü geçirmeyen araba üretilecek

Corona virüsü gibi dünya genelinde birçok virüsün var olduğunu ve her an yayılabileceklerini düşündüklerini söyleyen Geely, yaptığı açıklama ile beraber müşterilerini olabildiğince bu tür virüslerden korumaya çalışacaklarını söyledi. Yapılan açıklamada kendi bünyesi içerisinde Ar-Ge kurduğunu belirten şirket, havayı virüslerden arındırarak içeriye sokan hava filtreleri üzerinde çalışılması için 53 milyon dolarlık bütçe ayırdığını söyledi. Yani ileriki zamanlarda kullandığımız arabalar dışarıdaki mikrop ve virüsleri filtreleyip içeriye temiz olarak arındırılmış hava verecek. Böylelikle şirket müşterilerini olabildiğince virüslerden korumayı hedefliyor.

Olayla ilgili açıklama yapan Geely Gruop CEO’su Conghui, otomobillerin günümüzde insanların ikinci evi olduklarını ve hiç değilse ikinci evlerimizi koruma altına almaya çalıştıklarını söyledi. Ayrıca yine belirtilene göre Geely’nin ABD, Avrupa ve Çin’de bulunan Ar-Ge ağı, anti bakteriyel ve anti viral hava filtresi geliştirebilmek için beraber çalışacaklar.

Bakalım Geely’nin bu çabası bir işe yarayacak mı bekleyip göreceğiz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı