Otomobil

Elektrikli Arabaların Abisi Nissan Ariya Geliyor!

7 Ocak ile 10 Ocak tarihleri arasında düzenlenen bir etkinlikte tanıtılan yeni araç CES 2020 fuarında duyuruldu. Şirket fuar içerisinde farklı tanıtımlar da yaptı.

Nissan ile ilgili yapılan Ariya Concept isimli araç, gerçekten etkin bir çalışma oluşturdu ve bu sayede 482 km menzille ön plana çıkarılıyor. Nissan’ın bu yeni araçları da önemli bir elektrik yapısı ile geliyor. Peki ama nasıl bir yapıda sunulacak bu? Nissan iddialı bir aracı ile hareket ettiği yolundan hızlı bir şekilde ilerlemek istiyor.

Yapılan çalışmalar ile birlikte sürücüsüz araç teknolojisine sahip olan bu araç, ProPilo Assist teknolojisi sunuyor. Bu sayede otomasyon yapısı ile karşımıza çıkıyor. 3. seviye temassız sürüş sağlayan araç için Nissan Ariya 40 bin dolar seviyelerinde satışa sunuluyor.

Nussan Ariya aracının özellikleri nedir?

Aracın özellikleri güçlü bir ilerleme ile ön plana çıkıyor. Ariya’nın Rogue’dan 10 santim kısa, 7 santim geniş olduğunu söyledi. Bu durum farklı bir ölçü birimi ile sunulsa da, elektrikli araçlar için boyut çok önemli. Bu da arabanın uzunluğunun 4,5 metre, genişliğinin ise 1,9 metre olduğu anlamına geliyor. Nissan Leaf’in uzunluğu ise 4,4 metre, genişliği 1,8 metreydi. Bakalım yapılan bu araç nasıl bir ilerleme gösterecek ve firmalar için ne şekilde detaylar ön plana çıkacak?

Aracın diğer özellikleri ise şu şekilde:

  • Otomatik freni var ve ani vren ile yaya tespiti var.
  • Şerit izleme uyarısı bulunuyor ve asistan yapısı ile birlikte kendine has bir ilerleme sağlıyor.
  • Durma ya da kalkma anlarında ayarlanabilir yapılar var ve uyarlanabilir seyir kontrolü var.

Araç ile ilgili açıklanan bilgiler şu sıralar bu şekilde ön plana çıkarılıyor. Bu durumda herkes için yapılacak olan seçimler büyük bir yapı ve yenilik getiriyor. Bizler için detaylı ve keyif dolu çalışmalar ön plana çıkıyor. Daha rahat, daha hızlı ve verimli bir beklenti ile ilerlenen bütün çözümleri sizler de kendinize göre kullanabilir ve ilerletebilirsiniz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

5 Yorum

  1. elektrikli arabaların abisi mi 😀 😀 peugeotun elektrikli araçları çıkınca ne olarak anılacaklar merak ediyorum 😀

  2. peugeot eletrikli araçlarını yeni üretmeye başladı bakalım onun araçlarında neler görücez 😀

  3. Peugeot e-2008’de geliyor onu da unutmamak gerek derim. Zira hem tasarımı hemde özellikleri mükemmeö

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı