Otomobil

Elon Musk Cybertruck’ın Tasarımını Açıkladı

Elektrikli otomobil üreticisi Tesla uzun zamandır beklenen yeni kamyoneti Cybertruck’ı duyurdu. İlginç bir tasarıma sahip olan Cybertruck’ın tasarımının nedeni açıklandı. 

Tesla’nın Cybertruck modeli geçtiğimiz günlerde tanıtılmıştı. Tanıtımın ardından Cybertruck’ın tasarımı pek çok kişiyi ikiye böldü. İnsanlar Cybertruck’ı ya sevdiler ya da sevmediler. Tesla’nın sahibi olan Cybertruck’ın neden böyle bir tasarıma sahip olduğunu açıkladı. 

Cybertruck modelini geçtiğimiz perşembe gününde duyuran Tesla’nın yeni aracı çok farklı bir tasarım anlayışına sahip. İnsanların hazmedemediği ya da hazmetmekte zorlandığı bu tasarım internette tartışılmaya devam ediyor. Tesla’nın CEO’su Elon Musk, Twitter’dan yaptığı açıklamada Tesla Cybertruck’ın neden böyle bir tasarıma sahip olduğunu açıkladı. 

Musk açıklamasında Cybertruck’ın gövdesinde 30X paslanmaz çelik bir malzemenin kullanıldığını ve 30X paslanmaz çeliğe şekil vermek için kullanılan presin kırılabileceğini belirtti. Presin böyle bir metal malzemeyi bükmesinin bile çok zor olduğunu dile getiren Musk, prototipin bu yüzden böyle olduğunu söyledi. 

Aracın baş tasarımcısı olan Franz von Holzhausen’in tanıtımda da gösterdiği gibi Cybertruck zor arazi şartları ve güçlü işler için geliştirilen bir araç. Tesla’nın diğer araçlarında alüminyum kullanılması ve alüminyumun daha kolay şekil almasıyla birlikte araç tasarımları daha iddialı görünebiliyor. Cybertruck ise 30X paslanmaz çelik kullanılıyor olması aracın tasarımının daha farklı olmasının asıl nedeni oluyor. 

Cybertruck 200 Bin Ön Sipariş Aldı!

Elon Musk’ın bu açıklamasının insanları ne kadar tatmin ettiği bilinmez ancak Tesla Cybertruck’ın daha şimdiden 200 bin ön sipariş aldığı açıklandı.  

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı