Otomobil

Elon Musk, Pokemon Go ve Minecraft’ı Tesla Araçlarına Eklemek İstiyor!

Adından sıklıkla söz ettiren Tesla’nın Ceo’su Elon Musk bu kez de artırılmış gerçeklik oyunu Pokemon Go ve Minecraft hakkında açıklama yaptı. Twitter üzerinden açıklama yapan Musk, Pokemon Go ve Minecraft’ın Tesla araçlarına yüklenebileceğini belirtti.

İlk olarak 2018 yılında kullanıcılara, 70 ve 80’lerin popüler atari oyunlarının oynanması fırsatını sunan araç içi oyun sistemi TeslAtari’yi tanıtan Tesla, son iki yıldır bu konuda oldukça emek harcıyor. Şu anda araç sahipleri, Pole Position, Missile Command, Asteroids, Lunar Lander ve Centipede gibi oyunları oynabiliyor.

Elon Musk ise sadece atari oyunlarının değil günümüzdeki bazı popüler oyunların da TeslAtari’ye eklemek istiyor. Konu ile ilgili sosyal medya hesabından paylaşım yapan Musk, Tesla arabaların içinde çok oyunculu bir şekilde Minecraft oynamanın, ya da araba güvenli sürüş modunda iken sanal gerçeklik unsurları barındıran bir Pokemon GO oyunu oynamanın ne kadar eğlenceli olabileceğini düşünüyor musunuz?” diyerek araç sahiplerinin ilgisini çekti.

Dünyanın en zengin isimleri arasında yer alan TESLA’nın sahibi  Elon Musk sık sık yaptığı açıklamalar ile gündeme geliyor. Bu kez de sosyal medya üzerinden  üzerinden yaptığı açıklamalar ile gündeme gelen ve Tesla hisselerinin 14 milyar dolar değer kaybetmesine neden olan Elon Musk son açıklamasında ise evini satışa çıkaracağını belirtti.Üzerine kayıtlı hiçbir gayrimülk kalmasını istemediğini belirten Elon Musk tüm fiziksel mal varlıklarını satacağını açıkladı. Elon Musk, piyasa değeri 100 milyon doları bulunan 7 evini satışa çıkaracağını açıkladı.

Bilindiği gibi geçtiğimiz gün İngiltere’de ‘UFO’ şeklinde yorumlanan Starlink uyduları görülmüştü. Son olarak Starlink uyguları bu kez Kırklareli ve Tekirdağ üzerinde görülmüştü. Uyduları gören halk, gördükleri karşısında şaşkınlık yaşamıştı. Fakat bu kez Elon Musk’ın uyduları ilk kez bu kadar net görüntülendi gökyüzünde.

SpaceX, Tesla, The Boring Company gibi şirketlerin kurucusu Elon Musk’ın “ucuz ve yüksek hızda internet” kapsamında geliştirilen Starlink uydularına ait olan bu ışıklar, geçtiğimiz günlerde İngiltere üzerinde de fark edilmişti. Işıkların UFO olduğunu düşünen insanlar, sosyal medya üzerinde tartışma başlatmışlardı. Belirli bir yörüngede hareket eden Starlink uyduları, dönem dönem ülkemizin üzerinden de geçiyor. Gökyüzünde hareketli yıldız şeklinde ışıklar görüldüğünde panik yapılmaması için bunun starlink uydusu olduğu konusunda uyarı yapıldı.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir Yorum

  1. güzel fikirmiş aslında ama ben peugeot rifterim ile çok gezerim ve asla sıkılmam sanırım benim için nöyle bir şeye gerek yok 😀

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı