Otomobil

Ford SYNC 4 Netleşmeye Başladı

Otomotiv devi Ford otomobillerinde kullanacağı yeni nesil multimedya sistemi üzerinde çalışmaya başladı. Ford SYNC 4 özellikleri ve arayüzü ortaya çıktı.  

Otomobil üreticisi Ford güçlü özelliklere sahip otomobillerini güçlü teknolojilerle donatıyor. Ford otomobillerinde bulunan SYNC multimedya sisteminin yeni sürümü olacak olan SYNC 4 ile ilgili ilk bilgiler ortaya çıkmaya başladı. Ford araçlarına ne zaman geleceği şimdilik bilinmeyen SYNC 4 bir önceki nesil SYNC’e göre ciddi iyileştirmeler ve özellikler sunuyor. İşte SYNC 4 hakkında ortaya çıkan bilgiler. 

Yeni nesil otomobiller kullanıcılara tasarım ve özelliklerin yanında teknoloji anlamında yeni kapılar aralıyor. Son model otomobillerin olmazsa olmazı olan multimedya sistemleri kullanıcıların araçta eğlenebilmelerini ve dış dünyadan izole bir yolculuk deneyimini ortadan kaldırıyor.

Araçlarında kullandığı SYNC multimedya sistemiyle kullanıcıların beğenisini kazanan Ford paylaştığı yeni görsellerle SYNC 4 multimedya sistemi hakkında ilk bilgileri verdi. Ford’un yeni modellerine kullanılacak olan SYNC 4 multimedya sistemi ile birlikte arayüz her zamankinden daha modern bir tasarıma kavuşacak. SYNC 3 arayüzünün üzerine modern ve çok daha basit bir arayüze sahip olacak olan SYNC 4 arayüzü ayrıca günümüzün olmazsa olmazı bulut desteği ile birlikte geliyor. 

Kullanıcı Dostu Bir Arayüzü İşlevsel Bir Multimedya Çözümü 

Ford SYNC 4 ile ilgili tüm detayları paylaşmasa da yazılımsal olarak nelerin destekleneceği açıklandı. Ford açıklamasında SYNC 4 ile birlikte 8 inç ekrandan başlanarak 15.5 inç. Büyüklüğe sahip ekranların destekleneceği aktarıldı. SYNC 4 ayrıca Apple CarPlay ve Android Auto’nun yanında Amazon Alexa desteği de sunuyor. Amazon Alexa ile birlikte kullanıcılar komutlarını sesli olarak belirtip ekrana dokunmadan yerine getirebilecek. Güçlü bir ses algılama sunacak olan SYNC 4 ile birlikte kullanıcılar komutlarını kolayca dile getirip uygulayabilecek. 

SYNC 4 ayrıca çoklu pencere desteği sunacak. Kullanıcılar bu sayede SYNC 4 üzerinden navigasyon özelliğini kullanırken ayrıca mesajlaşabilecek ya da dinledikleri müziği kontrol edebilecek. 

Hakkında diğer bilgilerin şimdilik paylaşılmadığı SYNC 4 sisteminin 2020 yılında satışa sunulacak olan bazı Ford modellerinde kullanılması bekleniyor. SYNC 4 sisteminin ilk kullanılacağı araçlardan birisinin ise Mustang tasarımına sahip olacak olan elektrikli SUV modelinin olması bekleniyor. Bakalım Ford SYNC 4 sistemini giriş seviyesi araçlarına ne zaman getirecek? 

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı