Otomobil

Ford Yeni Bir Yatırım Planı Yapıyor! 1,45 Milyar Dolar Yolda!

ABD markası olarak bildiğimiz Ford, yeni bir açıklama yaptı ve yeni yatırımlara başlayacağını açıkladı.

Ranger, Branco, F-150 serilerinin içinde bulunduğu bir yatırım türüne 1,45 Milyar Dolarlık ödeme yapacağını söyleyen Ford, bu konuya ilişkin aktif bir çalışma sunuyor! Henry Ford tarafından ABD üzerinde 16 Haziran 1903 senesinde kurulan marka, şuan 6 kıtada 200 farklı pazarda araç satışı yapıyor.

Ford ABD üzerindeki bulunan iki tesis için yaptığı yatırım planında yeni araçlar için Pikap Ranger, SUV Bronco, Hibrid f-135 gibi elektrikli araçlar için üretim yapacak ve toplamda 3.000 işçiyi işe alacak.

Yeni istihdama 6 milyar dolar!

Otomobil şirketlerinin çalışanlarını karşımıza çıkaran UAW ile bir anlaşma imzalayan marka, 6 Milyar Dolarlık bir yatırım yapacak ve 8.500 kişiye iş imkanı oluşturacak. Bu sayede de yapılacak ödemeler de parça parça sunulacağı için üretimlerin bir parçası olarak karşımıza çıkacak diyebiliriz.

Yatırımın 750 milyon doları iki tesiste kullanılacak olması, büyük bir çalışmayı ön plana çıkaracak diyebiliriz. ABD üretim devinin 1,45 Milyar dolarlık yatırımının sadece 750 milyon doları Wayne üretim tesisi için kullanılacak ve özellikle Ranger ile Bronco modeli ön plana çıkarılacak. Geniş bir istihdam ortamı yaratacak olan marka, üretim araçlarında da çeşitli farklılıkları ön plana çıkarıyor diyebiliriz.

Söz konusu Ranger modeli için yüzeysel değişiklikler yapılıyor. Ranger, ilk defa 2011 yılında ABD’de tanıtıldı. 2015’te ise bir yenilenmeye tabi tutuldu. Yeni nesil Ranger ise 2021 yılında bekleniyor. Bakalım süreç nasıl ilerleyecek? Merakla bekliyoruz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

4 Yorum

  1. benim ise projelerini en öok beğendiğim marka peugeot son zamanlarda bir çok aracını kullanma fırsatı buldum ve donanım ve konforuna bayıldım

  2. peugeotta yeni bir yatırıma hazılranıyor bakalım peugeot 3008den daha efsane araç gelicek mi yeni yılda

  3. çoğu marka yeni planlarını yeni yatırımlarını harekete geçirmeye başladı peugeot da bu markalardan biri tabi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı