Otomobil

Ford’dan İlginç Tasarım Kapısız Camsız ve Tavansız Ford Focus

Merkezi Rusya olan, özel bir şirket olduğunu bilinen “ Ford-Market ” isimli Ford yetkili servisinin, Ford Focus aracına yaptığı ilginç tasarımla gündeme geldi. Ford Focus’ u speedster bir araca çeviren tasarımlarıyla dikkatleri üzerlerine çektiler. Şirketin özel tasarladığı Ford Focus Speedster aracının, kapısı, camı ve tavanı bulunmuyor. Yine de bu araç tasarımıyla göz dolduruyor.

Asıl şirket merkezi ABD olan Ford, geçmişten bugüne önde gelen otomobil markalarından biri. Ford markasına sıkı sıkıya bağlı olan ilginç bir kitleye de sahip. Ford markalı araçlara düşkün olan kişiler kendileri için bu araçları özelleştirmeyi de seviyorlar.

Ford-Market isimli servis Ford araçlarını modifikasyon işlemleri ile kendinden bahsettiriyor. Rusya’ da bulunan Ford-Market, Ford araçlarını adeta baştan yaratıp, orjinal tasarımlardan bir hayli farklı hale getiriyor. Şimdilerde Focus Speedster tasarımları ile göze çarpıyorlar.

Hafızalardan Silinmeyecek Benzersiz Tasarım

Ford-Market şirketinin özenle tasarladığı Focus Speedster görenleri kendine hayran bırakacak bir tasarıma sahip. Cabrio bir araç olarak özelleştirilen bu araç, aşina olduğumuz otomobillerden bir hayli farklı. Kapısı, camı ve tavanı olmayan bu aracın ön camının olmaması ve yalnızca iki kişilik olması otomobile farklılık katıyor. Ford-Market, bu aracı tasarlarken, bilindik Ford modellerinin dışına çıkıp spor bir otomobil haline getirdiği görülüyor.

Özel tasarım olan Focus Speedster benzersiz tasarımı ile;, Ferrari şirketinin bazı modellerinden ilham alındığı göze çarpıyor. Arka koltuk tasarımı Ferrari modellerini andırsa da Ford- Market’ in aracın iç ve dış tasarımı için önemli bir çalışma katettikleri gözle görülür şekilde farkediliyor. Bu aracın bildiğimiz, tanıdığımız Ford marka modellerden tamamen farklı olduğunu görebiliyoruz. Ford-Market’ in özel tasarım olan bu araç, Focus’un sedan aracıyla benzerlik gösterdiği kısımları mevcut olsa da Focus Speedster, Ford kullanıcılarının akıllarına kazınacak benzersizliğe sahip.

Ayrıca Ford-Market, diğer markalarda bulunan Speedster bir araca sahip olmak isteyip fakat milyon dolarları olmayan otomobil sevenler için güzel, hesaplı vehafızalardan silinmeyecek benzersiz bir tasarım oluşturmuş.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

2 Yorum

  1. tasarımda peugeotu tercih ederim bence peugeot 908 falan çok iyi çokta tasarımda ödül alan bir marka zaten

  2. farklı bir tasarım gerçekten ama ben böyle farklı bir tasarım istesem peugeot 908i tercih ederim herhalde 😀

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı