Otomobil

Honda Gold Wing’e Android Desteği

Honda sevilen motosikleti Gold Wing’ e Android Auto desteği entegre edeceğini açıkladı. Gold Wing kullanıcıları bu entegrasyon sayesinde, müzik, mesajlaşma ve telefon görüşmelerini motosiklet üzerinde gerçekleştirebilecek. Merkezi Japonya olan Honda, yapılacak bu güncellemenin Haziran 2020‘ de yayınlamayı planlıyor. Android işlemcili akıllı telefonlar ile motosiklet uyumunun mükemmel olacağı düşünülüyor.

Sesli Komut Özelliği ile Dikkat Dağılmadan Sürüş Güvenliği

Daha önce otomobil kullanıcılarını sevindiren Apple Carplay ve Android Auto özelliği bir çok kolaylığı otomobil kullanıcılarına sunmuştu. 2017 yılında Honda şirketinin sevilen ve en çok satılan motosikleti olan Gold Wing için Apple Carplay özelliği getirilmişti. Uzun yol mesafelerine yönelik olan Gold Wing motosikleti, Apple Carplay özelliği ile bir ilke imza atmış, motosiklet tutkunlarını sevindirmişti.  Android tabanlı telefon kullanan motosiklet kullanıcılarını da unutmayan Honda, geçtiğimiz günlerde Android Auto desteğinin de entegrasyonunun gerçekleşeceğini bildirdi.

Honda Gold Wing kullanıcıları, dikkatleri dağılmadan, motosiklet üzerinde telefon kullanımlarını sesli komut ile gerçekleştirebilecek. Android Auto entegrasyonu sayesinde motosiklet kullanıcıları sürüş güvenliğinde tedbiri elden bırakmayacak. Google asistansesli komut özelliği ile dikkat dağılmadan sürüş güvenliğisağlanacak. Honda Gold Wing kullanıcıları, gözlerini ve dikkatlerini yoldan ayırmadan mesajlaşma, telefon görüşmeleri ve müzik uygulamalarına erişiminin yanında, multimedya  kullanımlarına da sesli yanıt sistemi ile motosiklet üzerinden erişebilecek. Bunların yanında Bluetooth kulaklık da bağlanabilen kullanıcılarının bu işlemleri gerçekleştirebilmeleri için motosiklet üzerinde gigondaki butonlarla kontrol edebilecekleri yerleşik renkli ekranlar bulunacak ve komutlarını bu ekranlardan takip edebilecekler. Uzun yol aracı olan Gold Wing, bu özelliği sayesinde yolculuğu daha eğlenceli bir hale getirecek.

Japon uyruklu Honda, Android Auto ve Apple Carplay özelliğini daha farklı modeller için de geliştirip daha fazla modele kazandırmayı ve daha fazla motosiklet kullanıcılarının deneyime sunmayı planlıyor. Modern bir tasarıma sahip olan yeni Gold Wing, bu güncelleme ile yerini aldığı modelden 40 kilogram daha hafif olacak. 1.800cc motor gücüne sahip araç iki kişiyi kolaylıkla taşıyabilecek.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı