Otomobil

Hyundai Prophecy Elektrikli Otomobil Hayran Bıraktı

Hyundai Prophecy isimli elektrikli otomobilin tanıtımı yapıldı. Porche 911 ve Tesla 3’ü andıran aracın çok farklı bir özelliği var.

Mobil Dünya Kongresi’nin iptal edilmesinin ardından firmalar hem online hem de canlı katılımla yeni çıkartacakları ürünlerin tanıtımını yapıyor. Hyundai’de Mobil Dünya Kongresi’nin iptalinin ardından yeni çıkartacağı elektrikli arabayı internet lansmanıyla tanıttı.

Elektrikli Arabalar Üreticilerin Yeni Favorisi

Benzinli ve mazotlu otomobillerin yerini elektrikli otomobillere devrettiği günümüzde neredeyse bütün otomobil üreticileri elektrikli araçlarını görücüye çıkartmaya başladı. Kullanıcılardan da epey rağbet gören bu araçlar, üreticilerin de yeni favorisi oldu.

Hyundai Prophecy, joystick yardımıyla kontrol ediliyor. Firma tarafından paylaşılan fotoğraflarda aracın ön iç konsolu yer almasa da firma, oldukça ferah bir iç hacme sahip olduğunu belirtiyor.

İlk bakışta arabanın arka tarafındaki piksel farlar dikkat çekiyor. Çok hoş bir tasarıma sahip bu farlar, pek çok insanın aracın dış görünümüne dair en beğendiği yerlerden biri oldu. Farların hemen üzerinde de renkli spoiler yer alıyor.

Prophecy’nin arka kapısı saat yönünün tersinden açılıyor. Aracın arka kısmı oldukça ferah görünüyor. Firma tarafından aracın teknik bilgileri henüz açıklanmadı ancak aracın görüntüsü bile otomobil meraklılarını heyecanlandırmaya yetti.

Hyundai Prophecy’nin Dikkat Çekici Detayları

Firmanın paylaştığı görsellerde aracın tasarımına tamamen hakim olamasak da yandan bakıldığında dört kapılı coupe görüntüsüne sahip olduğunu söyleyebiliriz. Aracın geniş çamurlukları, arabaya agresif bir hava katmış.

Hyundai Prophecy’nin ön kısmı, görünüş olarak biraz Porsche Taycan’ı andırıyor. Ön tarafta ince aydınlatmalar dikkat çekiyor. Arabanın aerodinamik odaklı tasarlanan büyük jantları, içe gömülü tasarlanan kapı kolları ve yan aynalar yerine tercih edilen kameralar da çekici görüntüsüne katkıda bulunuyor.

Hyundai Prophecy Seri Üretime Geçecek Mi?

Hyundai Prophecy’nin seri üretime geçip geçmeyeceği henüz belli olmasa da Hyundai, Canoo ile beraber yeni bir elektrikli araç platformu geliştireceğini de söylemişti. Bu açıklamalarının ardından Prophecy’nin duyurulması dikkat çekici bir durum oldu.

Hyundai’nin Global Tasarım Merkezi Başkanı SangYup Lee, aracın konseptini ikonik çizgileriyle zamana kafa tutan bir tasarım harikası olarak nitelendirmişti. Prophecy’nin trendleri takip etmeyeceğini belirten SangYup Lee, açıklamasında haklı çıktı diyebiliriz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı