Otomobil

İspanyol Sanatçıdan BMW’ye için Fütüristik Tasarım Motosiklet

İspanyol sanatçı, Motorrad ESMC Off-Road adını verdiğini fütüristik motosiklet tasarımı hazırladı. İspanyol sanatçı Iago Valino tasarımı olan motosiklet, teknik detayları üzerinde çalışmayı gerektirse de görünüş olarak kendine hayran bırakıyor. BMW için yapılan motosiklet tasarımı tamamıyla hayal etmenin gücünü motosiklet severlere kanıtlar nitelikte.

Tamamıyla Modern Bir Tasarım

Şirketler adlarına yapılan birçok tasarım oluşturuluyor. Bunlardan bazıları üretim yapılamayacak olan fütüristik tasarımlar, bazıları ise gerçekçi ve yenilikçi tasarımlar oluyor. İspanyol sanatçı Iago Valino, BMW için gerçekleştirdiği bu tasarım ise fütüristik konsept tasarım kategorisine giriyor.

İspanyol sanatçının oluşturduğu bu tasarım oldukça ilgi çekiyor. İspanyol sanatçının Almanya merkezli olan BMW için hazırladığı bu tasarım üzerinde bazı teknik çalışmaların devam edeceği gözlemleniyor. Üzerinde geliştirmeler yapılacak olan süspansiyon, çerçeve rijiditesi gibi kısımları halen geliştirme aşamasında. Tasarım incelendiğinde, yolcular için ayrılan kısım araç gereç taşımak için kullanılacak şekilde tasarlandığı görünüyor. Üç tekerleği olan fütüristik konsept tasarım BMW Motorrad ESMC Off-Road’ ın,  tekerlekleri oldukça kalın, 4 adet led ön fara, bir ara paya, 18.7 bataryaya sahip olduğu gözlemlenen motosiklet, tamamıyla modern tasarım örneği. İspanyol sanatçı Iago Valino, yaptığı tasarım, tamamen modern dokunuşlar barındırıyor. Tekerlekler üzerinde bulunan şeffaf çamurluklar, hız göstergesinin minimal tasarımı ve rengi ile modern tasarımın en iyi örneklerinden. Barut rengi olarak tasarlanan motosiklet, motosiklet tutkunlarını kendine hayran bırakacak cinsten.  Fütüristik konsept tasarıma sahip olan motosiklet görseli için tam tamına, hayallerden, rüyalardan fırlamış denilebilir. Tasarım teknik eksiklerine rağmen bu durumda bile kendine hayran bırakıyor.

Sanatçılardan gelen bu tarz fütüristik tasarımlar, gün geçtikçe artıyor. Araç, motosiklet ve diğer tüm kişisel kullanım gereçleri üzerinde yapılıyor olması, kullanışlı araçlar için gelişmelere öncü olabilecekleri düşünülüyor. İspanyol sanatçının oluşturduğu motosiklet üretime sunulur mu bilinmez ama kendine hayranlıkla baktırdığını itiraf etmek gerekir.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir Yorum

  1. bu baya ilginç bir tasarım olmuş ama peugeotun suvlarındaki güçlü tasarım bence bu motorsiklette var 😀

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı