GündemOtomobil

İstanbul Valisi’nden Sağlık Çalışanlarına Müjdeli Haber!

Koronavirüs salgını ile mücadelede etkilerini azaltmak için yeni tedbirler alınmaya devam ediliyor. Sokağa çıkma yasaklarına bu hafta bir yenisi daha eklendi. 1 Mayıs tarihinde başlayacak olan sokağa çıkma yasağının bu sefer 3 gün sürmesi bekleniyor. Pek çok vatandaşın yaşamını kolaylaştırmak ve yasağa karşı sosyal hayata karışmalarını engellemek için gerekli tüm önlemler alındı.

Sokağa çıkma yasağı çerçevesinde sağlık çalışanlarının görevine devam edecekleri ve mesailerini devam ettirecekleri belirlendi. Yasak çerçevesinde toplu taşıma araçları da kullanılamayacak. Bu süreçte işe gitmek isteyen ya da işten çıkmak için eve gidecek sağlık çalışanlarının ulaşım konusunda sıkıntı yaşamamaları ve mesailerine geç kalmamaları için yeni bir çalışma yapıldı.

Taksiler Ücretsiz Hizmet Verecekler

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya tarafından sağlık çalışanlarına müjdeli haber verildi. Sokağa çıkma yasağının olduğu günlerde İstanbul ilinde 12 bin 500 taksi seferinin hizmet vermeye devam edeceği öğrenildi.

Ali Yerlikaya tarafından yapılan son açıklamalar çerçevesinde ‘Sağlık çalışanlarımıza taksicilerimiz tarafından büyük bir destek verilecek. Yaptığımız görüşmeler sonrasında İstanbul Taksiciler Esnaf Odası, İstanbul Havalimanı Taksi Kooperatifi ile bazı anlaşmalara vardık. Sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu günlerde toplam 12 bin 500 adet taksi ile sağlık çalışanları ücretsiz olarak faydalanabilecekler’ ifadelerine yer verildi.

Geçtiğimiz haftalarda yapılan sokağa çıkma yasaklarında sağlık çalışanlarının işe gitme konusunda bazı sıkıntılar yaşadıkları tespit edilmişti. Bu durumda İstanbul’da sağlık çalışanlarının mağduriyet yaşamaları için birtakım önlemler alındı. Aynı önlemlerin diğer illere de örnek olması bekleniyor.  

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı