Otomobil

James Bond’un Aracı Yeniden Üretimde

İngiltere’nin Milton Keynes ilçesinin Newport Pagnell kasabasında bulunan ingiliz şirket Aston Martin, 1960’lı yılların gözdesi olan DB5 Goldfinger modelinin devamı, DB5 Goldfinger Continuation modelini sınırlı sayıda üretecek.

Sadece 25 Adet Üretilecek

İngiliz firması Aston Martin’in sınırlı sayıda üreteceği bu araç, James Bond’un meşhur arabası. Filmin severleri, James Bond filminin serisi olan Golfinger’ den hatırlayacaktır. Üretilecek olan model DB5 Goldfinger modelinin devamı olacak.

Aston Martin Goldfinger dünyanın en ünlü aracı ünvanını alan arabalar arasında bulunuyor. Aston Martin Works ekibi ve EON Productions mühendislerinin iş birliğiyle,  titizlikle üzerinde çalıştıkları bu model için,  eski işçilikle modern mühendisliğin birleşimi tanımı yapılabilir. Yalnızca bir serinin  yapılması araç başına 4.500 saat sürüyor. Daha önce DB4 GT Zagato için de devam programı düzenlenmişti ve aynı şekilde DB5 Goldfinger için giriştikleri bu işlemde devam programının sonuncusu olacağı düşünülüyor. Araç James Bond filminde barındırdığı tüm özellikler ile yeniden tasarlanıyor. Yapay sis dağıtım sistemi, döner plakalar, çıkarılabilir (Fırlatılabilir) yolcu koltuğu ve diğer tüm özellikler bu araç üzerinde olacak. Dünya çapında sadece 25 adet üretilecek bu araçlar ile ilgili çalışmalarından bahsederken, Aston Martin Works ekip başkanı “Dünya çapında 25 çok şanslı alıcı için, belki de şimdiye kadar yapılmış en çok arzu edilen oyuncakları yapıyoruz” diyerek yaptıkları çalışmayı tanımladı. Gerçekten de oyuncak diyebiliriz bu araçlar için çünkü trafiğe çıkması kesinlikle yasak. Yeni üretilecek olan DB5 Goldfinger Continuation araçlar, 1960’larda üretilen araçların aynısı olacak. Klasik modellerde olan aynı renge sahip olan araç, çelik şasi dış yapısıyla aynı alüminyum dış gövde panellerine sahip olacak. Orjinal araçta olduğu gibi 4.0 litrelik motor yeni üretilecek olan araçta da  yerini alacak.

James Bond serisi hayranlarının sevindirecek olan bu aracın fiyatı dudak uçuklatan cinsten.  2020 yılı sonlarında fiyatı vergiler hariç 3.4 milyon dolar, vergiler dahil 3.5 milyon dolar civarında bir fiyatlandırma ile teslimata başlayacak.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

2 Yorum

  1. farklı tasarımdaki araçları da çok seviyorum mesela bence peugeot rczde farklı bir tasarıma sahipti 😀

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı