Otomobil

Koronavirüse Karşı Araç Temizliği Nasıl Yapılır?

Koronavirüs salgın haline geldiğinden beri yaşamın her alanında çeşitli önlemler almak gerekiyor. Bu önlemlerin arasında, gözden kaçırılmaması gereken araçların virüse karşı bakımı da geliyor. Özellikle aracınızı gün içerisinde sık kullanmak ya da başkalarıyla paylaşmak zorundaysanız, temizliği asla ihmal etmemelisiniz.

Virüse Karşı Araç Temizliği Yapma Yolları

Virüsten korunmak için aracınızın da temiz olması gerekmektedir. Koronavirüs nesneler üzerinde de belirli saatlerde yaşayabilmekte, bu bakımdan nesneler üzerinden de bulaşabilmektedir. Son zamanlarda artan salgın oranlarına bakıldığında, aracınızın içini virüslerden korumak sağlığınız için oldukça önemlidir. Ayrıca sadece kendi sağlığınız için değil, aracınıza binecek kişiler için de önlemler almanız gerekmektedir.

Virüse karşı en etkili yöntem olan sabun, aracınızda da en iyi sonuçları verecektir. Sabun yapısı gereği virüsün yaşamasını ortadan kaldırarak, onun geçerli olmasını engeller. Bunun yanında dezenfektanlar da virüse karşı savunma sunuyor olsalar da araç içine ve döşemelerine alkol bazlı bu ürünler zarar verecekleri için virüse karşı aracınızı en iyi sabun ile temizleyebilirsiniz.

Bunu yapmak için öncelikle bir kova içine su doldurup daha sonra sıvı sabun kullanarak, kullanacağınız suya göre sabun koyup ardından karıştırın ve sabunun suda çoğalmasını sağlayın. Sonra temiz bir sünger vasıtası ile aracınızın döşemelerini, aksamlarını, koltuklarını kısacası hiçbir detayı gözden kaçırmayacak şekilde sabunlu su ile siliniz. Sabunlu suyun izi aracınızda kalacağı için, temizliği bölge bölge yapmanız daha iyi olacaktır. Ardından temiz bir nemli bez ile sildiğiniz yerlerin üzerinden geçiniz ve böylece bu işlemi aracınızın tamamı için uygulayınız.

Elbette bu işlemi yapmak zamanınızı biraz alacaktır, bunun yanında daha pratik olarak aracınızda genel temizlik sonrasında temas ettiğiniz ya da başkalarının temas ettiği yerleri lokal olarak temizlemeniz de size büyük bir kolaylık sunacaktır. Özellikle direksiyon, çeşitli tuşlar ve vites kolu ile radyo ekranını düzenli olarak temizlemeniz virüse karşı önlem almanızı sağlayacaktır.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

3 Yorum

  1. temizlikte özelliklle dikat ettiğimiz konu bu aslında ben peugeot rifterşmle ayrıca ilgileniyorum ama özellikle bu virüse dikkat ediyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı