Otomobil

Lego’nun En Pahalı Araç Seti: Lamborghini Sian!

Binlerce hayranı olan Lego, yeni araç seti Lamborghini Sian’ı hayranlarına duyurdu. Lamborghini’nin ilk elektrikli otomobili olan ve yalnızca 63 tane üretilen Sian, bu saatten sonra Lego hayranları tarafından satın alınabilecek konuma geldi. Sian, Lego’nun bu zamana kadar piyasaya çıkardığı en pahalı araç seti olarak bilinmekte.

Otomobil piyasasının önemli isimlerinden olan Lamborghini ‘nin Sian FKP 37 tasarımı için lisanslı bir Lego seti piyasaya çıkarıldı ve bu set, şimdiye kadar piyasaya çıkarılmış olan en pahalı Lego araç seti oldu.

Lamborghini’nin Sian modeli, geçen sene duyurulmuştu. Bu otomobil, firma için çok önemli çünkü Lamborghini, tarihinde ilk kez elektrik motorlu bir araç üretti. Ayrıca bu otomobilden yalnızca 63 tane üretildi ve üretilen araçlar duyurulduğu an hepsi satıldı. Milyonlarca dolarınız olsa da bu araca artık sahip olamayacaksınız. Fakat artık, Lamborghini’nin Sian FKP 37’si için hazırlanan bir Lego takımı var ve bu takıma sahip olma şansınız var.

Lego’nun Sian için hazırlamış olduğu takım, irili ufaklı tam 3.696 parçadan oluşmakta. Bu parça sayısı, 2018 senesinde piyasaya çıkarılan Bugatti Chiron Lego takımından 97 parça fazla. Bu fark, Lego’nun şimdiye kadar piyasaya çıkarmış olduğu en pahalı araç setinin Lamborghini olmasının esas sebebidir. Lego, yeni takımının tam 380 dolar olacağını belirtti.

Lego, Bugatti Chiron’da olduğu gibi Lamborghini Sian’da da tüm ayrıntıları düşünmüş. Bu setin iç mekan tasarım oluşturulabiliyor, kapıları açılıyor ve hatta istenirse motor parçaları bile eklenmekte. Bunun yanında Lamborghini hayranları, istediklerinde bu Lego’nun arka kanatlarını da yükseltebilecek. Bunlara ek olarak eğer bu takımı birleştirmeyi başarırsanız, çevrenize göstermeden önce bir örtü ile kamuflaj da yapabilirsiniz. Lamborghini’nin Sian’dan yalnızca 63 tane ürettiğini söylemiştik neyse ki Lego, Lamborghini’den biraz daha farklı bir yaklaşım uyguladı. Firma, ürünün satıldığı süre sonuna kadar seri üretimde olacağını ve isteyen herkesin bu özel takımı alacağını belirtti.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı