Otomobil

Mini Cooper’ın Elektrikli Düşmanı BMW i3’ün Özellikleri!

BMW i serisinin üyeleri arasında olan BMW i3, doğa dostu çağrışımları, modern özellikleri ve hafif alaşım jantlar, U formlu LED farları ile otomobil tutkunlarına farklı tasarımsal özellikler sunmuştur.

Çevreci:

Yenilebilir kaynakların verimliliği sağlanıyor:

Sürdürülebilir malzeme ve detayları olan BMW i3, bunun yanında geri dönüşüme önem vermekte. BMW i3, %95 oranında geri dönüştürülmekte ve batarya modülünün, güneş enerjisi depolama gibi amaçlarla yeniden kullanılması sağlanmakta.

Aerodinamik önlemler bulunmakta:

Aerodinamik önlemler, enerji tüketimini ve hava direncini azaltırken, sürdürülebilir ve geri dönüştürülmüş malzemeler çevreyi korumaktadır.

Çevre dostu üretim modeli sunuyor:

BMW i3 için kullanılmış olan ve son derece sürdürülebilir karbon fiber, tamamen hidroelektrik gücüyle üretilmekte.

Performans

Elektrikli motorun hızı:

Gaz pedalına dokunulduktan ilk 7,3 saniyede 0’dan 100’e hız kazanan BMW i3, bu konuda markasını ve modelini ön plana çıkarmakta. Hız ve sportiflik konusu BMW’nin önem verdiği konular arasında.

Yüksek menzil kapasitesi bulunmakta:

BMW’nin sürüş özellikleri ve hafif bileşenlerin teknolojik kombinasyonu ile i3’e dinamikler kazandırdığını belirten BMW, aracın 170 beygir güç ve 250 nm torka sahip elektrikli motoru bulundurduğunu, 300 kilometreye kadar emisyonsuz sürüş özelliğine yer verildiğini belirtti.

Verimlilik

Akıllı ve kolay şarj:

Şarj işlemi çok kolay olan ve basit bir şekilde şarj edilmekte olan BMW i3’ün akıllı şarj seçeneği de bulunmakta. BMW i3 ile alternatif akım (AC) veya doğru akım (DC) desteklemekte olan ev ve ev dışı şarj istasyonlarını kullanabilirsiniz.

Yeni BMW i3, 39 dakikada %80 oranında şarj edilme oranı bulunuyor.

Teknoloji

BMW Connected+ özelliği:

Ulaşımı kolaylaştıran mobilite asistan sisteminin adı BMW Connected+. Bu da BMW’nin araçlarında kullandığı yeni teknolojik gelişmeler arasında bulunuyor.

Sürüş asistanı barındırması:

Trafik yoğunluğunda sürücüye kolaylık sağlayan, otomatik bir şekilde park etme konuları da sürüş asistanının özellikleri arasında bulunuyor. 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir Yorum

  1. peugeot 107inin tasarımna çok benzettim eminim ikisi de özellikle seyahatlerde çok avantajlıdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı