Otomobil

OmniVision, Yeni Sensörü Sayesinde Otomotiv Görüntüleme Sistemlerinde Popüler Olacak!

Sensör üretiminde başarılı bir yerde olan OmniVision, otomotiv görüntüleme sistemlerinde çığır açmak için hazırlıklara başladı. Şirketin bu yeni sensörü OX03C10 ASIL-C, taşıdığı özellikler sayesinde tüm dünyada bir ilki gerçekleştirecek. Sensörün tanıtılması 12 Haziran’da yapılması planlanıyor.

Peki yeni model otomobillerde en çok tercih edilmiş olan kameraların nasıl çalıştığını hiç düşündünüz mü? Görüntü sensörleri, bu kameraların işlev görebilmesinde görev alan en önemli etkenlerden birisidir. Sensör üreticileri arasında bulunan OmniVision Technologies, yeni çıkaracağı görüntü sensörü ile bu kameraları bir adım daha ileriye taşımaya oldukça kararlı gibi gözükmekte. OX03C10 ASIL-C olarak bilinen sensörün taşımış olduğu özellikler dünyada bir ilke imza atacak.

Görüntüleme platformlarında hareketli obje boyutunu en aza indirmiş olan sensör, 3,0 mikron piksel boyutunu HDR VE LFM performansı sayesinde bir araya getirmekte. Şirkete göre çıkarmış olduğu bu yeni sensör, 60 FPS’te 1920 x 1280p çözünürlük sunmakta ve ilk görüntüleme sensörü konumunda yer almaktadır. Bunun yanında OX03C10, 2,5 MP çözünürlük sunmuş olan LFM sensörleri arasında en düşük güç tüketimini gerçekleştirmekte.

Bu yeni sensör, kameraların kullanım alanını arttırmakta:

Sensör, küçük boyutu ile en dar alanlarda bile sürekli 60 FPS’te çalışmakta olan kameraların yerleştirilmesini sağlamaktadır. Temel görüntü işleme özelliğinin dışında kusurlu piksel ve objektif düzeltmesi de sensörde yer verilmiş durumda. OmniVision’ın HALE (HDR ve LFM motoru) kombinasyon algoritması, sensörün aynı zamanda LFM ve HDR performansı sunmasını sağlamaktadır.

OX03C10; çevre görüntüleme sistemleri, dikiz kameraları, kamera izleme sistemleri ve sanal aynalardan oluşan otomotiv görüntüleme uygulamalarına görüntü kalitesini arttırmaktadır. Bunun yanında OmniVision’ın PureCelPlus-S mimarisi, diğer tasarımlara göre daha çok piksel performans avantajları sağlamaktadır. Yani 3D yığın, OmniVision’ın mevcut piksel ve karanlıktaki performansının artmasına katkıda bulunuyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı