Otomobil

Opel Mokka Baştan Aşağı Yenilendi

Opel’in sevilen otomobillerinden Opel Mokka baştan aşağı yenilendi. Opel yenilenen Mokka için tanıtım videosu yayınladı.

Opel yeni aracı Mokka için YouTube üzerinden tanıtım videosu yayınladı. Yeni tanıtım videosu ile birlikte Mokka’nın merak edilen yeni tasarımı ortaya çıkmış oldu.

Otomotiv devi Opel, Mokka adını verdiği kompakt crossover aracının yeni neslinin tanıtım kampanyalarına bugün itibariyle başladı. Bu doğrultuda Opel’in yeni aracının tanıtım videosu YouTube’da yayınlandı. Yayınlanan videodan görüldüğü üzere yeni Mokka eski Mokka’dan tamamen ayrılıyor. Hatta aracın altyapısının ve isminin de klasik Mokka’dan farklı olacağı düşünülüyor.

Opel’in 2018 yılında duyurduğu GT X Experimental’den ihmal alacağı düşünülen yeni Mokka modeli için PSA grubunun CMP platformunu kullanacağı düşünülüyor. Opel’in artık CMP platformunu kullanması, yeni aracın Peugeot 2008 ve DS3 Crossback gibi araçlarla ortak platformu kullanacağı anlamına geliyor. Aracın yayınlanan tanıtım videosunda da aracın aks mesafesinde bir artış olduğu görülüyor.

Tanıtım videosunda ayrıca Opel’in yeni aracının tamamen elektrikli bir versiyonunun da olacağı söyleniyor. Önümüzdeki yılın başlarında satışa sunulacak olan araç tamamen elektrikli olacak. Aracın dizel ve benzinli motor seçenekleri de olacak.

Yeni Mokka’nın özelliklerine bakıldığında aracın Peugeot 2008’deki gibi 100, 130 ve 155 beygir gücüne sahip 1.2 litrelik turbo motora sahip olacağı düşünülüyor. Ayrıca aracın 100 ve 130 beygir gücünde 1.5 litre dizel motorlu seçeneğinin de olacağı gelen bilgiler arasında. Videoda aracın elektrikli sürümünün 136 beygir güç üreten bir motora ve 50 kWh bir bataryaya sahip olacağı aktarılıyor. Aracın mayıs ya da haziran ayında tanıtılması bekleniyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir Yorum

  1. mokkanın bu eğlenceli ve teknolojik hali pek çok kişinin ilgisini çekecek gibi görünüyor. Tasarım anlamında da çok güzel yol katetmişler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı