Otomobil

Pek Çok Kamyonet Sahibi CyberTruck Tercih Etmiyor!

Yapılacak olan seçimler ve beklentiler genellikle teknolojik gelişmeleri getiriyor karşımıza. Yapılan araştırmalara göre Tesla’nın yeni aracı Cybertruck, özellikle gündemde iken pek çok kişi tarafından henüz tercih edilmiyor.

İnsanların Tesla kamyonetleri yerine hala farklı markaların kamyonetlerini tercih ettiğini gösteriyor. Elektrikli kamyonet konusunda başka markalar da ön plana çıkınca yine Tesla yeni yeni ilerlemeye başlamış durumda.

Tesla Cybertruck aracı çıktığı günden bu yana sürekli eleştiri oklarının hedefinde. Bu konuda aracı sevenler kadar sevmeyenler de var. Ama buna dair yapılacak olan yeniliklerin içerisinde de önemli bir güç unsuru bulunuyor. Piyasadaki otomobiller hakkında donanım ve fiyat bilgileri sunan bir internet sitesi olan Autolist, salı günü elektrikli kamyonlarla ilgili yaptığı anketin sonuçlarını yayınladı.

Genellikle gençler Tesla tercih ediyor

Yapılan çalışmalara göre, mevcut kamyon sahiplerinin yüzde 63’ü Tesla Cybertruck’ı değil, GM ve Ford F-150 elektrikli kamyonları tercih ediyor. Söz konusu ankete göre, halihazırda bir pick-up’a sahip kişilerin yaklaşık yüzde 35’i bir GM modelini, yüzde 28’i Ford F-150’yi, yüzde 23’ü Rivian R1T’yi ve yüzde 14’ü ise Cybertruck’ı satın almak isteyeceğini belirtti.

Bu yüzden kamyona sahip olmayan otomobil müşterilerinin yüzde 25.8’i Tesla’nın Cybertruck’ını tercih edeceğini söyledi. Bu da haliyle henüz yeni yeni ilerleyen durumları gösteriyor. Daha çok gençlerin tercih ettiği bu araca dair yenilikleri de sürekli ön plana çıkarabilir ve karşımızda bulundurabiliriz. Bu durum hepimizi etkileyip ön plana çıkaran bir durum olduğu için çok daha hızlı ve güçlü ilerlemelerle karşımıza çıkacağını da söylememiz mümkün görünüyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı