Otomobil

Porsche Tesla’yı Rakip Olarak Görmüyor!

Elektrikli araç üreticisi konumunda bulunan Tesla’nın bir süredir Porsche için rakip gösterilmesinin ardından araç devinden yeni bir açıklama geldi. Elektrikli araç firması olan Tesla gerçekleştirmiş olduğu çalışmalar kapsamında son 10 yılda beklenmedik bir yükselişe geçtiğini duyurdu. Tüketicilerin ilgilerinin ve beklentilerinin artmasının ardından yatırımlarla zenginleştirilen araç firmasının ününe ün kattığı ve araç sektöründe adından söz ettirdiği biliniyor.

Tesla son zamanlarda sadece elektrikli araçlar üretmekle kalmayıp yeni çalışmalar yapmaya da devam ediyor. Pek çok ünlü ve lüks araç firması ile rekabet edecek düzeye geldi. Elektrikli araç üretiminin son derece az olması Tesla’nın adını daha fazla duyurması için bir fırsat olarak ifade edilmişti. Elektrikli araç üretimleri otomotiv sektöründe şimdilik sadece yüzde 2’lik bir paya sahip ancak ilerleyen aylarda bunun giderek artması da beklentiler arasında yer alıyor

Porsche’den ‘Rakip Değiliz’ Açıklaması

model 3

Otomotiv sektörü sürekli olarak gelişmeye devam eden bir sektör olmakla birlikte ortadan son derece geniş bir pastanın bulunduğunun altı çizildi. Araç üretimine ve sektöre hızlı bir giriş yapan Tesla’nın bu süreçte araç devi olarak bilinen Porsche ile birlikte anılması ve rakip olarak gösterilmesi dikkatlerden kaçmadı.

Porsche ise açıklamalarında ‘Tesla ile bizi karşılaştırmayı çok seviyorlar ancak bu süreçte doğrudan rakip olduğumuzu düşünmüyoruz. Tesla bu süreçte model 3  ile agresif bir üretim içerisine girmiş durumda. Bu ise kitlesel hedefi bulunduğunu ortaya koyuyor’ dedi.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı