Otomobil

Porsche Yeni Elektrikli Spor Arabasını Tanıttı; Taycan 4S

Porsche, elektrikli arabalarından bir diğerini daha yakın zamanda beğeniye sundu. Elektrikli otomobil alanındaki varyantını arttırmakta kararlı Porsche, Taycan 4S ile şimdiden Taycan Turbo ve Turbo S ile beraber elektrikli araba meraklılarının gözdelerinden biri olmaya aday. Piyasaya giriş fiyatı 103,800$ olarak belirlenen Taycan 4S pek ucuz sayılmasa da Taycan Turbo’dan 50,000 $ daha düşük bir fiyat etiketine sahip.

İşte Taycan 4S için detaylar!

Taycan 4S iki farklı pil versiyonuna sahip: “Performance Battery” ve “Performance Battery Plus”. İki farklı pil versiyonuna rağmen, Taycan modellerinin içinde 4S daha alt bir pil performansına sahip. Yine de alt seviye pil performansı, sınıfının diğer modelleriyle yarışmasına engel değil. Taycan 4S daha alt pil performansıyla 0’dan 100 km/s hıza 3,8 saniye de çıkabiliyorken, Turbo 3 saniyede ve Turbo S 2,6 saniyede 100 km/s hıza ulaşıyor. 4S modelinin en yüksek beygir gücü 563 olmasına rağmen, Taycan 4S sınıfının diğerlerine göre daha yavaş.

50.000$’lık fiyat farkına rağmen, henüz birkaç hafta önce çıkmış olan diğer yeni Taycan 4S modelleri sınıfındaki pahalı araçlarla aynı menzil kapasitesine sahip ve Performance Battery versiyonu 407 km/s, Performance Battery Plus ise 463 km/s menzil imkânı sunuyor. Bu da Taycan 4S’i Performance Battery Plus versiyonuyla sınıfının diğer modellerinin önüne geçiriyor.

Motor gücünün yanı sıra, Taycan 4S’in diğer özellikleri Porsche’nin diğer elektrikli otomobillerine oldukça benzer.

800 volt şarj sistemi, tüm tekerleklerden çekiş ve estetik dış görünümü diğer pahalı modellerde de olan değişmez özelliklerden. Bunlara ek olarak Taycan Turbo modellerinde bulunan 10,9 inçlik bilgi-eğlence ekranı, Taycan 4S’ler ile tekrar geri dönüş yapıyor. Motor gücünün yanında, Taycan 4S’in diğer özellikleri de Porsche’nin diğer elektrikli otomobilleri ile çokça benzerlik gösteriyor.

2017 yılında elektrikli araçları 100,00$’dan daha düşük bir fiyata satmak istediklerini açıklayan Porsche, yeni modeli Taycan 4S ile bu hedefini tutturamasa da çok yaklaştığını söyleyebiliriz. Perfomance Battery 103,800$, Performance Batter Plus ise 100,380$ ile satışa sunulacak. Bugünden itibaren Taycan 4S için siparişleri alacağını açıklayan şirket, araçların piyasaya sürüm tarihini Avrupa için Ocak 2020 ve Amerika için de gelecek bahar olarak belirledi.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı