Otomobil

Sınırlı Üretilecek Porsche 911 Targa 4S Heritage ve Öne Çıkan Özellikleri

Porsche, 2021 Porsche 911 Targa 4S modelinin özel sürümünü duyurdu. Otomobil hayranlarının beğenisine çıkarılan yeni model Porsche 911 Targa 4S Heritage Edition adını taşıyor. Porsche’nin Exlusive Manufaktur bölümü tarafından sadece 992 adet üretilecek bu özel otomobil retro tasarım çizgileri sayesinde otomobil tutkunlarını 50’li ve 60’lı yıllara götürüyor. 911 Targa 4S Heritage modelleri dört özel boya rengiyle satın alınabiliyor.

Otomobilin ön kanatlarında beyaz mızrak şeklinde grafikler ve yanlarda da motor sporlarına dikkat çeken grafikler yer alıyor. Koltuk başlıklarında armanın yer aldığı otomobilin iç mekanında kırmızı ve siyah renklerle birlikte bej ve iki renkli deri malzemesi göze çarpıyor. Fotoğraflara bakıldığında otomobilin iç mekanı dış tasarım kadar etkileyici görünüyor.

Şimdi Türkiye’deki otomobil ücretlerini gerçeğini bir de TL’nin küresel piyasadaki değerini bir tarafa bırakalım. Söyleyelim ki Porsche 911 sahip olmak istiyorsunuz ancak coupe mi, ya da cabriolet mi olsun karar veremiyorsunuz. Stuttgartlı isimli firma, senelerdir bu ikilemde kalan tüketicilerine bir cevap sunuyor: 911 Targa.

Peki güncel 911 Targa’nın 911 Cabriolet’den farkları neler? Bir defa Amerika Birleşik Devletleri’nin güvenlik yasalarının doğurduğu Targa, ailenin Speedster veya birlikte en garip görünen versiyonlarından sadece biri. Silueti coupe ile aynı olan ürün, buna ilave olarak açılır bir tavan veriyor.

Targa bar veya ön cam çıtasını beraberin de bağlayan tavanın gereksinimleri ise kumaş. 911 Cabriolet’de 50 km/h hız altında 19 saniyede açılabilen bir de kapanabilen tavan, yüksek ihtimalle Targa’da herhangi bir hız bir bitimi olmadan açılıp kapanabilecektir.

Konu mekanik incelikler olduğunda da 911 Targa’nın farklı 911 üyeleriyle aynı olduğunu söylersek şaşıracağınızı sanmıyoruz.

Her iki ürün de aynı olarak sekiz ileri çift kavramalı PDK şanzıman ile akıllı dört çeker Porsche Traction Management sisteminin aynı olarak sunulmasıysa önemli. Buna ek olarak Targa 4S’ye Porsche tarafından geliştirilen yeni yedi ileri manuel şanzıman seçeneği de tercih edilebiliyor. Son olarak araçların karakteristik farkı olan tavanın 19 saniyede açıldığını belirtmeden geçmeyelim. Modellerin fiyatları önümüzdeki günlerde resmiyete kavuşturulacak.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı