Otomobil

Subaru, En Pahalı Arabasını Piyasa Sürmeye Hazırlanıyor

Öyle bir araba alayım ki yolda seyir halindeyken insanların öyle kolay kolay yanlarından geçmeyi hayal edebilecekleri arabalardan olmasın diyorsanız yeni Subaru WRX STI S209’a bir göz atmanızı tavsiye edebiliriz.

Subaru WRX STI S209’un Teknik ve Görsel Özellikleri Nasıl Olacak?

Henüz satışa sunulmamış olan Subaru WRX STI S209, standart bir STI’nin üzerinde güç, yol tutuşu, aero, frenler ve daha birçok yönden hatırı sayılır derecede geliştirilmiştir.

Subaru WRX STI S209’un sahip olduğu özellikleri daha detaylandıracak olursak vaat edilen en yüksek hızı 162 mil olan 341 beygir gücünde, 330 Ib-ft torka sahip, çapraz delinmiş çelik rotorlu Brembo frenleri ve yeni yüksek yakıt akışı sağlayan pompasıyla daha büyük yakıt enjektörlerine sahip bir canavar olmasının yanında ayrıca eşsiz bir aero düzene ve soğutma amacıyla tasarlanmış fonksiyonel yan delikleri olan daha geniş gövdesi ile kullanıcısına sunulmayı beklemektedir.

Teknik özelliklerinin yanında görsel özelliklerine de değinmeden geçmeyelim. Subaru WRX STI S209’un mat gold jantları ile kristal beyaz inci gövde rengi kombini ve mat gri jantlar ile Dünya Ralli Mavisi gövde rengi olarak farklı görsel seçenekleri ile göz doldurmayı hedeflediklerini düşünüyoruz.

Ayrıca şunu da belirtelim ki firma bu yeni modelden sınırlı sayıda üretmeyi planlamaktadır, bu yüzden beyaz inci gövdeli renginden 81, Ralli mavisinden ise 128 adet olarak toplamda 209 tane Subaru WRX STI S209 olacaktır.

Şimdiye Kadar Amerika’da Sunulan En Pahalı Subaru

Sınırlı sayıda üretilmesi planlanan yeni modelin sahibi olmak istiyorsanız $885 teslimat ücreti hariç onun için $63,995 ödeyecek şanslı 209 kişiden biri de olmalısınız. Bu fiyatlarla STI yapımı sedanın, şimdiye kadar Amerika’da sunulan en pahalı Subaru olduğu söyleniyor.

Normal bir WRX STI’nin taban fiyatından yaklaşık $25,000 daha fazla olduğu gibi eski model STI tip RA’dan da ayrıca $10,000 daha üstünde bir fark vardır.

Bu çok fazla diyorsanız evet haklı olabilirsiniz fakat insanların bu tarz üretilen arabaları tercih etmelerinin altında kendilerini daha güçlü ve özel hissetmeleri yattığını da biliyoruz ve bu araba da sahibine bunu vaat edebiliyor ve ayrıca bu yeni modelin piyasaya çıkış yapmasından sonra bazı Subaru tutkunlarının da fiyatı dert etmeden yeni modelin peşinden gideceğini de biliyoruz.

Umuyoruz ki yeni modelin tanıtım reklamları yayımlanana kadar Subaru fanatikleri mevcuttaki Subaru’larını garaja tıkmak yerine kullanıyorlardır zira S209, tüm Subaru modellerinden sonra tabii ki alev alev yanarak aralarına dahil olmaya hazırlanıyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı