Otomobil

Sürüş Zevkinizi Zirveye Taşıyacak Özellikleri Sizler için Listeliyoruz!

Otomotiv sektörü uzun yıllardır kendini geliştirerek ve yeni teknolojiler sunarak büyümeye devam ediyor. Her gelen yenilik beraberinde farklılıkların gelmesine de neden oluyor. Bunlara verilebilecek en iyi örnekler ise klasik radyoların yerine dijital göstergelere, manuel el frenlerininse yerini küçük, elektronik bir düğmeye bırakması olarak gösterebiliriz. Bütün bu yeniliklerin neredeyse hepsi yenilikçi ve konforunuzu yükseltmeyi hedefleyen özellikler.

Bu listemizde yeni nesil otomobillerde görebileceğiniz, sürüş zevkinizi arttıracak en kullanışlı özellikleri sizler için listeliyoruz.

Hareketle Kontrol Sistemi

Yeni nesil otomobillerde görmeye başladığımız HKS, herhangi bir tuşa ihtiyaç duymadan yalnızca el hareketlerimiz ile ekranı kontrol etmemize yarıyor. Yolculuk esnasında gelen aramayı cevaplamaya ya da müziğin sesi ayarlamak için harika düşünülmüş bu özellik maalesef henüz lüks arabalarda karşımıza çıkıyor. Klasik düğmelerden sıkılan kişiler için bu özellik oldukça iyi bir oyuncak.

En Kullanışlı Özellik Head Up Display (Kafa Yukarı Ekran)

Son dönemde oldukça popüler olan Head Up Display özelliğine giriş seviye araçlardan lüks araçlara kadar her sınıfta karşılaşmanız olası. Kafanızı yoldan çevirmeden trafik levhaları, hız hatta navigasyon gibi verilere erişebileceğiniz listemizin en kullanışlı özelliği HUD sayesinde güvenliğinizi de ihmal etmemiş oluyorsunuz. Her anlamda oldukça faydalı olan bu özelliği kesinlikle denemelisiniz.

Geniş Aileler İçin Üçüncü Sıra Çocuk Koltukları

Popüler birkaç otomobil üreticisi rekabetin yoğun olduğu otomotiv sektöründe bir adım öne çıkabilmek için araçlarına üçüncü sıra koltukları eklemeye başladı. Aracın bagaj kısmında bulunan ve açılıp kapanabilen bir yapıya sahip olan bu koltuklar geniş aileleri için bulunmaz bir nimet. Ancak oldukça dar ve bagaj alanını işgal eden bu koltuklar herkesin hoşuna gitmeyebilir.

En Kullanışlı Vites: F1 Vites Kulakçıkları

F1 araçlarında görmeye alışkın olduğumuz vites kulakçıkları uzun bir süredir günlük araçlarda da karşımıza çıkıyor. Direksiyondan elimizi çekmeden vites atmamızı sağlayan bu vites kulakçıkları sollamalarda oldukça işe yaradığı gibi kontrolü de kaybetmemenizi sağlıyor. Daha sportif bir sürüş arayanların kesinlikle denemesi gereken bu kulakçıklar birçok otomatik vitesli arabada bulunuyor.

Dijital Vites

Daha kaliteli bir otomobile sahip olduğunuzu size hissettiren dijital vites özelliği henüz lüks araçlarda bulunuyor. Ancak bir BMW, Audi satın almak istiyorsanız dijital vites özelliğini denemenizi tavsiye ederiz.

Sizin de aracınızda kullanmayı sevdiğiniz özellikler neler? Bizimle yorumlar kısmında paylaşabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı