Otomobil

Tesla Otopilotu Bu Sefer Kaza Yaptı!

Tesla tarafından üretilen Model3 isimli cihaz, Otopilot modunda iken kaza yaptı ve park halinde duran araca çarptı. Bu konuya ilişkin yapay zeka gündemi karşımıza son dönemlerde çok çıkmaya başlıyor. Bu durumu nasıl ya da ne şekilde çözeceğiz bilmiyoruz ama en azından yapay zeka girişimleri hız kesmeden sürüyor.

Geçtiğimiz günlerde bir youtube kullanıcısı tarafından paylaşılan videoya göre, yolda bulunan konileri rahatlıkla geçen araç, bu sefer de duran bir araca çarptı. Bugün bir Tesla Model 3 sürücüsü, yaşadığı bir olay ile otomobilin Otopilot sisteminin sınırlarını kötü bir deneyim ile öğrenmiş oldu. Oldukça talihsiz ve sıkıntılı bir süreç yaratan bu durum, gerçekten önemli ve özverili bir güncelleme ve düzenleme sonra karşımıza çıkacak diyebiliriz.

Amerika Birleşik Devletleri’nin Connecticut eyaletinde bir Tesla Model 3, park hâlindeki iki araca çarptı ve durmadan önce yaklaşık 100 metre daha yavaşlayarak ilerlemeye devam etti. Otopilot olarak sağlıklı bir ilerleme kaydetmemiş olan araç ile ilgili de sıkıntılar mutlaka karşımıza çıkıyor.

Sürücü, otomobili Otopilot moduna aldığını ve kaza olduğu sırada arka koltuktaki köpeğiyle ilgilendiğini belirtti. Eyalet polisi, o sırada sol şeritte parçalanmış bir aracı çektiklerini ve beyaz bir Tesla Model 3’ün doğrudan üzerlerine geldiğini ifade etti.

Garip olan, otomobil durmadan önce 100 metre daha ilerlemeye devam etmesiydi. Bu yüzden de hızlı bir şekilde sorun yaşayan Tesla, böylesine de bir kaza ile karşılaşmış oldu diyebiliriz. Hem daha aktif hem de yoğun bir süreç içerisinde karşımızda yer edinen bütün bu çalışmaları tek bir tıklama ile inceleyebilirsiniz sitemiz üzerinde.

Ayrıca gündeme dair düşen bu haberleri nasıl yorumlayacaksınız? Sizce Tesla neden böyle şeyler yapıyor?

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı