Otomobil

Tesla Otopilotu Sanıldığından Daha Akıllı!

Geçtiğimiz aylarda trafik konusunda yeni çalışmalar yaparak kaza sorunlarını çözmek için ön plana çıkan Tesla, olası trafik sorunlarında güvenlik sistemini ön plana çıkarmaya devam ediyor. Bu sefer de yeni bir video ile Tesla için oto pilot testi yapıldı!

Otomobillerdeki yapay zeka özelliği ile oldukça dikkat çekten Tesla, olası kaza anındaki çözümleri ve yaklaşımları ile de herkese önemli bir cevap veriyor diyebiliriz. Otomobillerde bulunan yapay zeka kontrolünü en iyi şekilde yürüten bu araçlar, her zaman için farklı bir yaklaşımı bünyesinde barındırmaya hazırlanıyor. Bu yüzden de anlık şerit değişimi yaptığını söyleyebiliyoruz. Olası durumlarda kazaları önlemek için şerit değişimi yapması bir yana, anlık refleks ile aracı hareket ettirmesi de önemli bir detay oluşturuyor.

Aşağıda yer alan videoyu incelerseniz, Tesla tarafından sunulan her bir ayrıntıya göz atabilirsiniz. Söz konusu ayrıntı içerisinde Tesla yolun ortasındaki koniler ile ilgili yeni güncellemeler yaptı ve bu güncellemelerden sonra çok daha hızlı bir refleks durumuna dahil oldu.

Anlık Refleks Gösteriyor!

Aracın anlık refleksi ile ilgili olarak ortaya çıkarılan her bir seçimi ve beklentiyi tek bir tıklama ile inceleyebilirsiniz. Bu konuya dair çok daha hızlı ve çok daha yenilikçi bir dilde karşınızda yer alacak olan her türlü seçimi ve çözümü tek bir tıklama ile kullanabilirsiniz. Aşağıda yer alan videoya bakarsanız, Tesla tarafından yapılan yeni güncellemeleri de görebilirsiniz. Oldukça işe yaradığı görülüyor aşağıdaki videoda.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı