Otomobil

Tofaş Araç Sahiplerine Dezenfekte İmkanı Sunuyor!

Koronavirüs salgını devam ederken otomobil firmaları da harekete geçti. İlk adımı atan ise Tofaş oldu. Koronavirüs döneminde markanın temsil etmiş olduğu tüm araç markaları için dezenfekte hizmeti verileceği öğrenildi. Tofaş tarafından yapılan dezenfekte işlemi bu süreçte Alfa Romeo, Fiat ve Jeep markaları araç sahiplerini de kapsayacak.

Salgın döneminde kullanılan pek çok eşyanın dezenfekte edilmesinin önemi sürekli olarak vurgulanırken, Tofaş Türkiye’de aktif olarak çalışmalarını sürdürüyor. Toplum sağlığının korunması için gerekli desteklerin de verileceği belirtilmişti.

Dezenfekte Çalışmalarında Kilometre Gözetilmeyecek

Tofaş tarafından gerçekleştirilen çalışmaların Fiat, Alfa Romeo ve Jeep markaları için de geçerli olduğu öğrenildi. Yapılacak dezenfekte çalışmaları ise tamamen ücretsiz olacak. Bu süreç içerisinde herhangi bir şekilde model ya da kilometre farkının gözetilmeyeceğinin altı özellikle çizildi.

Tofaş tarafından salgın döneminde verilecek ücretsiz dezenfekte işleminin Türkiye’de bir ilk olduğunun altı özellikle çizildi. Salgının yayılmasını engellemek, sürücülerin sağlığını korumak için alınan bu karar kısa sürede içerisinde ilgiyle karşılandı. Uygulamanın 31 Mayıs tarihine kadar devam etmesi bekleniyor.

Bazı kullanıcılar sadece servis ihtiyacı bulunan araçların bu hizmetten yararlanacaklarını iddia edilmişti. Ancak Tofaş tarafından yapılan son açıklamalarda tüm araç sahipleri için servis ihtiyacı olmadan da aracın dezenfekte ettirilebileceği belirtildi. Sosyal mesafe kurallarına uyarak tüm önlemler alınarak çalışmaların hijyen kurallarına uygun yapıldığı belirtildi.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı