GündemOtomobil

TOGG, Yerli Otomobil İçin Yatırım Teşvik Belgesi’ni de Eline Aldı!

Geçtiğimiz zamanlar da yerli otomobilin ürettiği fabrika için ÇED’den sorunsuz rapor alan Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu, şimdi de Yatırım Teşvik Belgesi aldığını ilan etti. Bu zaman da yerli otomobilin faaliyete geçmesi ile okta atışı bir adım daha atılmış oldu.
Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu Sanayi ve Ticaret A.Ş. imzalı yapılması düşünülen Elektrikli Otomobil Üretim Tesisi ya da ilgili ÇED başvurusu güzel sonuçlandı ve yerli otomobilin üretime girmesi için yeni bir aşamaya gelinmiş oldu. Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu, bugün Twitter üstünden yaptığı açıklamayla yerli otomobil için Yatırım Teşvik Belgesi’ni aldığını halkına duyurdu.
Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubunca yürütülen çalışmaları üstlenen yerli otomobilin Bursa’nın Gemlik ilçesinde inşası yapılacak olan fabrika çalışmasını üretilebilmesi için lazım olan Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) raporu, geçen zaman dilimin de Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından güzel olarak sonuç almıştı.

Türkiye’nin Otomobili Twitter hesabı, yerli otomobilin yapımına geçebilmesi için atılan yeni imzayla, “ÇED Olumlu Raporu arkasından çalışmalarımızı daha fazla hızlandıracak Yatırım Teşvik Belgesi’ni de aldık. Türkiye’nin mobilite ekosistemini yapabilmek üzere çıktığımız yolculuk hız azaltmadan devam ediyor. Ülkemize hayırlı olsun.” şeklinde açıklamada bulundu.

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubunca sürdürülen çalışmaları üzerine alan yerli otomobilin Bursa’nın Gemlik ilçesinde inşası yapılacak olan fabrika çalışmasını yapabilmesi için gerekli olan Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) raporu, geçtiğimiz zaman çerçevesin de Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından muhteşem olarak sonuç alınmıştı.

Türkiye’nin Otomobili Twitter hesabı, yerli otomobilin üretimine geçebilmesi için atılan güncel imzayla, “ÇED Olumlu Raporu ardından çalışmalarımızı daha hızlı şekilde hızlandıracak Yatırım Teşvik Belgesi’ni de aldık. Türkiye’nin mobilite ekosistemini devreye geçirmek için başladığımız çıktığımız yolculuk hız düşürmeden devam ediyor. Ülkemize hayırlı olsun.” şeklinde açıklamada bulundu.

Fabrikadaki yapım aşamasında ürünler, C segmentinde bir SUV’la başlayacak bir de takip eden senelere seri, komple elektrikli C Sedan, C Hatchback, B SUV ve C MPV çeşitleri ile devam edecek.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı