Otomobil

Toyota Supra’nın İlk Kazası

Otomobilleri neden seviyoruz? Binlerce farklı model, renk ve özelliği olan arabalara olan bu düşkünlüğümüz neden? Otomobiller başlıca ulaşımdan öte artık hayatımızın en önemli parçaları haline geldive ultra lüks segmentler de dahil kendisine bir sektör oluşturdu. Tercih ettiğimiz araçlar karakterimizi, varlık seviyemizi ve gücümüzü ortaya koymayı kolaylaştıran bir katalizör olarak değerlendirilebilir. Öyle ki araba yarışlarının da popülaritesi dünya çapında yaygınlaştı, araç kullanım oranları yıllar geçtikçe çok hızlı arttı ve otomotiv markaları teknoloji geliştikçe elektrikli araçlara varma düzeyinde kendi oyuncaklarını yarattılar.

Geçtiğimiz günlerde pistte düşen Toyota Supra’yı hatırlar mısınız? Bir kesim insan, demir bariyer yerine lastik bariyere çarpan ilk spor araba olduğunu düşünüyor (Diğer Supra kazaları hakkında detaylı bilgi bulunmamakta.) ve şimdi arabayı bir gönüllünün tamir ettireceği duyuldu. Youtube uygulamasında bulunan Albon isimli kanal sahipleri, kaza yapan Supra TA90 diye bilinen otomobili gönüllü olarak tamir edecekler. Arabanın son halini son videolarından anımsayabiliyorsanız, sol taraf çok mühim değildi fakat hemen hemen herkesin gözüne ilk çarpan şey, direksiyon simidinin yanlarından darbeli hava yastıklarının açılmış olmasıydı. Başlıca, iç bölgelerinin hasarının giderilmesi ve sonrasında farklı sorunlarının olup olmadığının teşhis edilmesi gerekmektedir.

Görünen o ki arabanın ön tamponunda ve kaputta irili ufaklı çizikler ve yırtıklar olmak üzere arabanın temel gövdesinde orijinalliğini kaybetmiş. Çizikler sürücü kapısı tarafında ve arka çamurluklardan aşağıya kadar ilerlemekte ve videoda da açıkça görülüyor ki BMW markalı süspansiyon birleşimi mevcut. Toyota Supra’nın yeni sahiplerinin onu tekrardan cilasını ve ait olduğu parçalarını bularak eski haline getirmelerini umuyoruz. Kaza yapan spor otomobil Supra için gelecekte neler olacağını heyecanla beklemekteyiz.

Farklı bir seçenek olarak da, önceki sahibi Jackie Ding, çok sevdiği aracını mevcut sahibi tarafından yapılan tam tamir ve onarımdan sonra satın alma işlemlerini başlatacaklarını bildirmişti. Ding muhtemelen TA90 için bir halefi aradığından, bunun olup olmamasından şüpheliyiz fakat önceki videoda arabayı tamir edeceğini dile getirdiği için imkansız gibi durmuyor. Her iki durumda da, iyi bir tamir süreci görmek için merakla beklemekteyiz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı