Otomobil

Vodafone, Hyundai ile Ortaklık Başlattı

Türkiye'de önde gelen telekom operatörü Vodafone, Hyundai Motor Group'un bağlı olan Hyundai AutoEver kuruluşu ile araç içi hizmetlerin gelistirilmesi için bir anlaşma imzaladı.

Ortaklık, Hyundai’nin gelişmiş araç ici eglence ve iletisim hizmetlerinin ilk olarak kullanima sunuldugu SUV model Hyundai VENUE aracı uzerinde başlayacak ve artik tüm Hyundai otomobillerini kapsatacaktir.

Vodafone’un gelecek stratejilerinden biri olan otomotiv sektöründe de baglantili calismalar hedeflediği bilinmektedir.

Geliştirdiği hizmetler ile hali hazirda ses, 3G/4G verileri, SMS, güvenli interntet hizmetleri ile hyundai’nin aracalari ile gerçek zamanlı veri alışverişini sağlamak ve Hyundai’nin Vodafone tarafindan M2M operasyonlarını yönetmesine izin verecek bir dizi çalismalar gerceklestirecektir.

M2M , Şirketlerin bilgi merkezleriyle makinalar arasında kablosuz iletişim kurulabilmesini sağlayan teknolojidir. Bu teknoloji sayesinde elektrik sayaçlarındaki veriler güç vericilerine uzaktan gönderilebilir, kamyonlar yüklerinin durumu hakkında bilgi verebilir ve çalınan arabalar takip edilerek bulunabilir.

Bu özel anlaşmanın bir parçası olarak Vodafone , Hyundai araçları için otomatik Çarpışma bildirimi, SOS yardımı, yol yardım, panik ve tehlike aninda merkezi bildirim, çalıntı araç izleme, iklim kontrolü, Arabamı Bul, bakım uyarısı, Canlı Trafik Bilgileri, konum paylaşımı ve araç ici ses tanıma özellikleri konularinda çalismalar gerceklestirecektir.

 

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı