Otomobil

Volkswagen Emisyon Hilesiyle Tekrar Suçlanıyor!

Geçtiğimiz senelerde emisyon skandalları ile karşımıza çıkan Volkswagen, yeni bir emisyon skandalı ve hilesi ile suçlanıyor. Daha önce ABD ve Almanya üzerinde emisyon hilesi ve skandalları ile gündeme gelen marka, yine de Ingiltere üzerinde böyle bir suçlama ile karşı karşıya!

Dünyanın en önemli otomobil devlerinden olan Volkswagen, pek çok konuda kaliteyi ve profesyonelliği ön plana çıkarıyor. Almanya ve ABD üzerinde daha önce emisyon skandalları ile gündeme gelen marka, şimdi de İngiltere üzerinde böyle bir suçlama ile karşı karşıya diyebiliriz!

Yapılan çalışmalarda markanın yasadışı bir cihaz kullanması ile suçlamaların hedefi olduğu görülüyor. Ortalama olarak 100.000 VW sürücüsünün şirketin bu konuda emisyon sorunu olduğunu düşünerek mahkemeye başvurdu ve hileli bir cihaz kullanıldığı konuşuldu.

Sürücüleri temsilen hukuk müşaviri konuşuyor!

Yapılan şikayetlerde özel bir cihazın gizli gizli kullanılarak emisyon değerinin düşük gösterilmesi gibi konular ön plana çıkarılırken, hukuk müşavirlerinin bu duruma dair tepkisi de oldukça yerinde görünüyor! Söz konusu hukuk müşaviri Tom De La Mare şöyle bir açıklama yaptı;

“Yasağın amacı açık: Üreticiler tarafından emisyon sınırlarına karşı hile yapılmasını önlemek” dedi. Emisyon sınırlarının, üreticilerin Yeni Avrupa Sürüş Döngüsü (NEDC) testlerinde hile yapılmasını önlemek için konulduğunun altını çizen danışman, “Azot dioksit, oksijenin varlığıyla yüksek sıcaklıkta, yakıtın yanması sonucu oluşan bir gazdır. Havadaki azot dioksite maruz kalmak, insan sağlığı için önemli riskler taşıyor” 

İngiltere Çevre Gıda ve Köy İşleri Bakanlığı tarafından yapılan analizler ise oldukça önemli bir detay yaratıyor. Bakalım ünlü marka bu konuya dair nasıl bir açıklama yapacak?

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı