Otomobil

Volkswagen, Ülkemizde Açacağı Fabrikayı Yine Erteledi

Alman otomobil devi Volkswagen, bildiğiniz gibi geçtiğimiz senenin sonlarında bir açıklama yapmış ve ülkemizde üretim fabrikası kuracağını söylemişti. Tüm Ortadoğu’nun ihtiyacını bizim ülkemizdeki fabrikadan karşılanacağını söyleyen Volkswagen, Bulgaristan’ın da cezbedici tekliflerinden dolayı ülkemizde kuracağı fabrika için uzunca süredir düşünüyordu. Lakin en sonunda 1.4 milyar Euro yani 9 milyar 300 milyon TL sermayeli Volkswagen Turkey Otomotiv Sanayi ve Ticaret A.Ş. adında şirket kuran Volkswagen, inşa edeceği fabrika yerini bile belirlemişti.

Ama ülkemizin son zamanlarda gerçekleştirdiği Suriye operasyonlarından dolayı Türkiye yatırımını geçici süre ertelendiğini belirten Volkswagen, en kısa süre içerisinde nihai kararını açıklayacağını belirtmişti. Fakat gözüken o ki dünya devi henüz bir karar vermiş değil.

Volkswagen, ülkemize yapacağı yatırımı tekrar erteledi

Her ne kadar geçtiğimiz günlerde Bulgaristan yetkilileri bir açıklama yaparak henüz Volkswagen’ın karar vermediğini ve hala daha yarışta olduklarını söylese de herkes şirketin kararının değişmeyeceğini düşünüyordu. Fakat Reuters haber ajansına bir açıklama yapan Volkswagen’ın üst düzey yöneticisi, yaptığı açıklama ile biz Türk vatandaşları üzdü.

Zira yöneticinin yaptığı açıklamaya göre Volkswagen, Türkiye’ye yapacağı yatırım hakkında bir karar veremediği için tekrar ileri tarihe ertelemiş. Manisa’da yaklaşık 4 bin kişiye kadar iş olanağı sağlayacak olan fabrika hakkında şirket ne zaman karar verecek henüz belirsiz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı