Otomobil

Volkswagen Yeni Modeli ID.3 İçin Sosyal Medyada Tasarım Yarışması Düzenledi!

Volkswagen 1938 yılından bu yana çıkardığı modellerle çok konuşulanlar ve klasikleşenler arasına girmeyi başarmıştı. İlk çıkardığı Beetle modeli ile son derece dikkat çeken model bu süreç içerisinde yeni bir çağın başlamasını da sağladı. Ardından çıkarmış olduğu Golf modeli ile çizgisini korumaya devam etti.

Almak otomobil devi olan firma bu sefer yeni bir model üzerinde çalışıyor. Elektrik bir araç olacak olan yeni modelin ismi ise ID.3 olarak belirlendi. Kullanıcıyı büyüleyecek özellikleri ile araç piyasasında çizgiyi bir adım öteye taşımayı planlıyor. Şirketin ilk seri üretimli elektrikli aracı olması bekleniyor.

Instagram Üzerinden Yarışma Başlatıldı!

27 Nisan Dünya Tasarım Günü baz alınarak bu süreç içerisinde Instagram üzerinden yeni bir tasarım yarışması başlatan otomobil devi, tasarımcıların hayallerini merak ediyor. Hayallerinde nasıl bir ID.3 modeli beklediklerini çizmeleri halinde beğenilen üç tasarım sahibinin ödüllendirilmesi bekleniyor.

Üretilmesi planlanan elektrikli aracın bu süreçte 30 yıl sonra nasıl görüneceğinin düşünülmesi isteniyor. Yarışmaya katılacak olan kişilerin bu noktada hayal güçlerini kullanmaları bekleniyor. Bu yarışma ile birlikte profesyonel olarak hizmet veren tasarımcılara ulaşmak hedeflendi.

Tasarım yarışması sırasında gizliliğe çok önem veriliyor. Yapılacak tasarımlarda gelecek 12 yılın düşünülmesi son derece önemli. Şirket dışında olup gelecek vaat eden tasarımcılar bu noktadan markalarla etkileşime girmek ve karar verici kesimden olumlu geri bildirim almak için tasarımlarını sergilemek konusunda bazı engellerle karşılaşıyorlar.

Beğenilen ilk üç tasarımının sahibi Almanya’ya davet edilecek. Bu süreçte araç firmasının fabrikasını gezerek tüm üretim sürecine de tanık olmaları sağlanacak.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir Yorum

  1. peugeot modelleri de dahil olsaydı peugeot kazanırdı bence tasarımda daha iyiler çünkü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı