Otomobil

Volvo Destekli Polestar ile Koenigseg Arasında Gizemli Ortaklık!

Volvo araba, Torslanda otomobil üretim tesisindeki mevcut boyahanesini yeni olan ürünle değiştireceğini dile getirdi. Marka, milyarlarca kronluk yatırımla hayata tutturulan güncel boyahane ve enerji tüketiminde ve emisyonlarda en az üçte bir oranında azalma öngörüyor.

Bu yatırım firmanın 2025 yılına kadar nötr iklim küresel üretim operasyonlarına sahip olana hedefini destek sağlıyor. Firmanın bu amaç doğrultusunda Ghent fabrikasında 2018 yılında güneş paneli kurulumunu sağlamıştı. Fakat, 2018 yılında İsveç’teki Skövde motor fabrikası küresel üretim ağının ilk nötr iklim yapma tesisi oldu.

Yeni boyahane, Torslanda tesisine yapılan milyonlarca kronluk yatırımı temsil ediyor bir de tesise yapılacak detaylı yatırım planının bir parçasını meydana getirmekte. Yatırımın inşaatı 2020 yılın da başlayacak. Yeni boyahane yatırım şimdi zaman da Volvo Cars’ın İsveç’e üretim üssü olarak bağlılığını ile iddialı büyüme planlarını gösteriyor.

Torslanda fabrikası, Volvo Cars’ın büyüklüğü bakımından en geniş üretim tesisi olup 2018 yılında 291.000 araba üretti. Tesis hemen hemen 6.500 personel istihdam ediyor bir de firmanın 90 ile 60 Serisi otomobillerinin temelini oluşturan ve firmanın kendi içinde geliştirdiği ölçeklendirilebilir ürün mimarisi SPA bazında otomobiller üretiyor. Otomobiller de herkesin bütçesine göre hitap ediyor. Satın almak isteyenler kendi gelirlerine göre bir araç rahatlıkla bulabilirler.

Yeni bir boyahanenin devreye alınması üretim verimliliğini arttıracak ve büyük bölümü SPA’nın daha da geliştirilmiş bir versiyonu olan SPA2 isminde ki güncel platformu kullanan yeni zaman Volvo modellerinin pazara sürülme sürecini destek verecek.

Tek küresel üretim süresi genelinde enerji tüketimi ile emisyonları aza indirgemek üzere önlem almakla kalmayan Volvo Cars, aynı zamanda ürünlerinde sürdürülebilir malzemeleri daha fazla kullanmak için de çalışıyor. 2025 yılında güncel hayata geçirilen her Volvo arabasın da kullanılan plastiklerin en az yüzde 25’i geri dönüştürülmüş malzemeden üretiliyor olacak.

Şirket ayrıca bütün organizasyonunda daha az plastik kullanmaya karar almış durumda. 2019 yılı sonuna kadar tek kullanımlık plastikleri tüm global ofislerinden, kantinlerinden bir de faaliyetlerinden çıkarmış olacak. Program şu ana kadar 20 milyondan fazla bardak, yemek kabı ve çatal-bıçak takımı gibi tek kullanımlık plastik eşyaları, kâğıt hamuru ve ahşaptan yapılmış ve biyolojik olarak da çözülebilen ürünler de dahil olmak üzere daha sürdürülebilir alternatiflerle değiştirdi.

Volvo Cars, 2025 yılına kadar küresel satışlarının yüzde 50’sinin tamamen elektrikli otomobillerden oluşmasını hedeflediğini açıklayarak bu stratejiyi güçlendirdi.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı