Otomobil

Weltmeister, Elektrikli Konsept Otomobili Maven’ı Tanıttı!

Çin merkezli elektrikli otomobil firması olan Weltmeister, yeni konsept otomobili Maven’ı tanıttı.Modern bir tasarıma sahip olan otomobil, tek şarj ile uzun bir menzil ve yenilikçi bir iç mekan sunuyor.

Weltmeister firması, yeni bir marka da olsa iddialı elektrikli otomobil üreticilerinden biri olmayı amaçlamakta.Bu sebeple Weltmeister’ın kelime anlamı Dünya Şampiyonu demektir.Firma son tasarım otomobili olan Maven, modern tasarımı ve çarpıcı özellikleri ile resmi olarak tanıtımı yapıldı.

Maven konsepti, portföyünde sadece elektrikli SUV modellere sahip olan Weltmeister’ın ilk elektrikli sedanı olarak piyasaya çıktı.Konseptte en dikkat çeken özelliklerden biri, eski tarz arkadan menteşeli kapılara yer verilmesi.Fakat otomobilin üretim versiyonunun yine geleneksel kapılara yer verilmesi beklenmekte.

Maven’in 800 km menzili ve seviye 4 otonom sürüş özellikleri bulunuyor.Otomobile baktığınız zaman, Jaguar I-Pace ya da bir SUV coupe’yi modeli görmektesiniz. Fakat otomobil aslında Çin’e özgü bir tasarımı ortaya çıkarıyor.

Otomobil üretime geçtiği zaman, Çin’de oldukça yüksek satış rakamlarına ulaşacak gibi duruyor.Weltmeister’ın Baş Büyüme Sorumlusu olan Wang Xin, Maven modelinin üretimine 2021 yılında başlayacaklarını ve üretim versiyonunun konseptin verdiği vaatleri büyük ölçüde koruyacağını söyledi.Araç bunların dışında 5G internet bağlantısı da bulunacak.

Maven modelinin iç kısmı, 4. seviye otonom özellikleri ile ön konsola doğru çekilen bir direksiyon simidi ve direksiyon açıldığı zaman ön panelin ortasından açılan bir gösterge paneli bulunmakta.Araçta bunun yanında sağlık takibi de bulunuyor. 

Gaz-fren pedallarının bulunduğu bölümde kalp atışı, vücut ısısı ve diğer iki bilinmeyen sağlık değerini gösteren birekrana yer verilmiş.Konsept otomobil, Imagine Day isimli bir etkinlikte resmi olarak tanıtıldı.Geely’nin eski yöneticisi ve Weltmeister’ın kurucusu olan Freeman Shen de etkinlikte bulundu.

2016 senesinde Weltmeister firmasının kurulması için bankalardan zor şartlarda kredi alan birisi için, firmanın bu kadar kısa sürede elde ettiği başarı oldukça şaşırtıcıdır.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir Yorum

  1. elektrikli araçlar ilgimi çekiyor ama ben yine de peugeotun elektrikli araçlarını bekliyorum bakalım nasıl bir elektrikli üretecek 😀

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı