Otomobil

Yeni Cybertruck Aerodinamik İddiasını Sürdürüyor!

Gündemden tanıtıldığı günden beri düşmeyen bir araç olan Cybertruck, Elon Musk’un son attığı twitlere göre oldukça iddialı bir çıkışa imza atıyor. Aerodinamik konusunda zirveye oturacağı söylenen araç ile ilgili çok farklı çalışma ve beklenti yaratılmış durumda.

Geçtiğimiz günlerde karşımıza çıkan Cybertruck için mühendislik harikası olduğu gösteriliyor. Bu konuya dair Aerodinamik simülasyonları karşımıza çıkıyor ve aracın yapısına çok daha hızlı ulaşmış oluyoruz. Tesla tarafından bu aracın Aerodinamikleri ile ilgili söylenecek o kadar fazla şey var ki, tam bir mühendislik harikası diyebiliyorsunuz.

Lansman yapılırken kırılmaz camların kırılması ile reklam olan Cybertruck, oldukça ilginç bir tasarıma sahip olarak karşımıza çıkıyor. Elon Musk, tanıtım gününden bu yana araçla ilgili her gün bir twit atıyor ve bu twitler karşımıza çok farklı şekillerde çıkmaya başlıyor.

Aerodinamik konusunda zirveye oturacak!

Sürüş esnasında düşük bir katsayıya sahip olarak karşımıza çıkan bu araç için, Elon Musk oldukça iddialı sözler söylüyor. Hava direncini en minimum şekilde ön plana çıkaracak olan araç için söyleyecek çok fazla şey var. Aerodinamik yapısı en iyi olan pick-uplara oranla daha az sürtünme yapısı bizi bekliyor!

Bu konuya ilişkin yapılan açıklamalar, marka bazlı olarak teknolojik ilerlemenin de önemli olduğunu gösteriyor. 0.2 derecelerine kadar gelen kat sayı sürtünmeleri bir pick up araç için oldukça önemli. Bakalım yakın zamanda bu savaşa hangi araçlar katılacak ya da bu durum bir savaş olarak mı görünecek merakla bekliyoruz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı