Otomobil

Yeni Volkswagen Caddy’nin Tasarımı Sızdırıldı

Volkswagen Caddy lansmanının Şubat ayının sonlarına doğru lansmanı yapılması bekleniyordu fakat yeni tasarım, lansmana birkaç gün kala sızdırıldı.

Dünya prömiyerinin yapılması beklenen yeni Volkswagen Caddy’yi sadece çizimlerden görebilmiştik. Tanıtıma günler kala sızdırılan fotoğraflarda arabanın tasarımı net bir şekilde görülebiliyor.

Volkswagen Caddy’nin Öne Çıkan Detayları

Sızdırılan görsellere baktığımızda Volkswagen Caddy’nin önceden beğeniye sunulan çizimleriyle aynı olduğunu görebiliyoruz. 2003’ten bu yana yollarda gördüğümüz Caddy’nin dördüncü versiyonundan çok farklı özelliklere sahip modelinde ilk bakışta pek çok detay dikkat çekiyor. Arabada göze çarpan ilk detaylar arasında led gündüz farlarına sahip köşeli aydınlatmaları ve tamponun alt kısmında yer alan petek desenleri yer alıyor. Araçta gelişmiş sürücü asistan sistemlerinde kullanılmak üzere yerleştirildiği düşünülen bir sensör de bulunuyor.

Yeni Volkswagen Caddy'nin Tasarımı Sızdırıldı

Volkswagen Caddy yenilenen tasarımında panoramik cam tavan kullanılmış. Volkswagen, neredeyse ön cama kadar uzanan tavanın bu segmentte kullanılan en büyük cam tavan olacağını söylüyor. İlk iki sıra koltuğu tamamen kaplayan cam tavanın alanı 1.4 m2. Daha eski jenerasyonlarına göre daha büyük jantlar kullanılan arabada stop lambaları da değişti. Volkswagen Caddy’nin yeni modelinde diğer modellere göre daha uzun ve ince stop lambaları kullanılmış. Sızdırılan görsellerde görüldüğü kadarıyla arka camlar diğer modellerde de olduğu gibi inmiyor. Ayrıca Caddy’nin yeni jenerasyonunda kayar kapılar ve bagaj kapağında elektrik desteği de sunulmuş.

Hibrit Motorlar da Satışa Sunuluyor

Yeni Volkswagen Caddy büyük yatırımlar yaptığı MQB platformuna geçiliyor. Bu sayede arabanın iç mekanında ve bagaj hacminde önemli iyileştirmeler yapılabiliyor. Motor seçeneklerine hibrit motorların eklenmesine olanak sağlayan MQB platformu kullanıcıların beğenisini topluyor. Golf 8’i andıran araç yedi koltuklu olarak da satışa sunulacak.

Yeni Volkswagen Caddy'nin Tasarımı Sızdırıldı

Yeni versiyon Caddy’de camsız model van Cargo, camlı yolcu bölmeli ticari versiyon ve farklı paketler de araba sayın almak ya da arabasını değiştirmek isteyenlerin beğenisine sunulacak. Volkswagen Caddy’de yapılan tasarım değişikliklerinin yeni çıkacak Transporter’da da kullanılacağı ifade ediliyor.

Giriş paketi sadece Caddy ismiyle satılırken hafif ticaride bir üst seviye olan Life versiyonu ve en üst versiyon olan Style versiyonu da satışa çıkacak. Araç kabininde opsiyonel olarak eklenen ve tamamen dijital tasarlanmış gösterge panelinin boyutları 6.4 ile 10″ arasında değişiyor. Gösterge panelinin altında az sayıda düğme bulunan bir kontrol paneli de yer alıyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

4 Yorum

  1. Ticari araçlar arasında Peugeot Rifter gibi güçlü bir model varken bu araca şans tanımıyorum ben

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı