Otomobil

Yerli Otomobil İçin Sevindiren Haber!

27 Aralık’ta tanıtılan yerli otomobil hakkında güzel haberler gelmeye devam ediyor. 2022’de yollarda olması beklenen otomobilin üretileceği fabrika için ÇED raporunun olumlu sonuçlandığı, zemin etütlerinin gerçekleştirildiği ve yatırım teşvik belgesinin alındığı açıklanmıştı. Cevher Grubu ;yeni nesil elektrikli araçlar için 20’yi aşkın projede tek ve geliştirici tedarikçi olarak OEM’ler ile çalışarak yerli otomobil için önemli bir hamle yapıyor. Böylece  alüminyum alaşımlı janta ek olarak, araçların şasi, yürüme aksamı parçalarını da üretimini gerçekleştirerek yerli elektrikli otomobil üretiminin önemli tedarikçileri arasında yer almayı planlıyor.

Yerli Otomobil’in Teknik Özellikleri Nelerdir ?

TOGG’un geliştirdiği ilk yerli otomobil özellikleri ile dikkat çekmişti. Merakla beklenen ve heyecanla karşılanan ilk yerli otomobilin özellikleri de oldukça konuşuluyor. 300+ ve 500+ kilometre menzile sahip olan araç,  30 dakikanın altında hızlı şarj ile yüzde 80 şarj kapasitesine ulaşacak.

200 beygir güç ile 7,6 saniye, 400 beygir güç ile 4,8 saniyede 0-100 km/s hız alabilecek. Güncellemeleri 4G/5G başlantısıyla gerçekleştirebilecek otomobil uzun ömürlü bataryaya da sahip.

Dünyada Bir İlk Holografik Asistan

Sadece elektrikli, akıllı olmasıyla değil çeşitli yeni özellikleriyle de dikkat çeken otomobil’de dünyada ilk kez 2023 ‘te kullanılacak olan Holografik Asistan özelliği de bulunacak. Her yerde şarj edilebilecek olan otomobilin sürücülere benzersiz bir sürüş sunmayı planladığı biliniyor.

TOGG aracı kısaca ‘Azami verimlilik, konfor, dayanıklılık ve güvenlik gerekliliklerini bir arada sağlayabilen; farklı genişlik ve uzunluklara olanak veren modüler mimari… Sınıfının en uzun aks mesafesini sunarak otomobil içindeki yaşam alanının genişlik, ferahlık ve konforunu en üst düzeye taşıyan altyapı.’ Olarak tanımlıyor.

Henüz ismi belli olmayan otomobile sosyal medyadan pek çok isim önerisi gelmeye devam ediyor. Ototürk, Aytürk, Atak, wolf(kurt) gibi isimler merakla otomobili bekleyenlerin twitter üzerinden bulunduğu birkaç öneri.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir Yorum

  1. peugeot 2008deki ızgara modeli aracın güçlü tasarımına güçlülük katmış bence tığkı bu araçtada olduğu gibi 😀

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı