Otomobil

Yerli Otomobil Maket Polis Aracı Oldu!

 Yerli otomobil çalışmaları hız kesmeden devam ederken, heyecanla beklenen yerli otomobilin 2022 yılında piyasaya çıkması bekleniyor. Yerli otomobil üretimleri, Otomobil Girişim Grubu tarafından üstlenildi. Çalışmalar sürerken, yerli üretimin tasarı piyasaya sürülmüş ve tartışmalara neden olmuştu. Bir kesim yerli otomobilin tasarımını çok beğense de bir grup için tasarım sıradan bulunmuştu.

4 ay önce tasarım hakkında açıklamalar yapıldı. Aracın üretimi için düzenlemeler devam ederken tamamen yerli ve elektrikli bir motora sahip olması bekleniyor. Piyasaya sürülmesine iki yıl daha varken, farklı bir kararla bir polis otomobili olarak kullanılmasına karar verildi.

Maket Polis Arabasıyla Fotoğraf Çekinenler Oluyor!

yerli otomobil

Otomobilin fabrika çalışmalarına geçtiğimiz günlerde başlandı. Ancak maketi şimdilerde kullanılmaya başlandı. Muğla Emniyet Müdürlüğü Bölge Trafik Şube Müdürlüğü tarafından maketi polis aracına dönüştürüldü. Bunun üzerine yol kenarlarına maket polis aracı olarak yerleştirildi.

Maket polis aracı uygulaması ülkenin pek çok ilinde uygulanıyor. Sürücülerin yollarda daha dikkatli davranmaları için gerçekleştirilen bir uygulama olarak ifade edildi. Bazı sürücüler yerli otomobili ilk kez yakından görme fırsatı buldukları için yol kenarlarında maket polis arabası ile fotoğraf çektirdiler. En son aracın gidişatı için 12 Mart tarihinde bir toplantı düzenlenmesi ve ardından kamuoyuna açıklama yapılması bekleniyordu. Koronavirüs salgını nedeniyle bir ertelemenin söz konusu olduğu ifade edildi. Yeni toplantının 12 Mayıs tarihinde yapılması planlanıyor.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı