Otomobil

Yerli Otomobil TOGG 25 Firma İle Anlaşma Sağladı

Türkiye’nin yerli otomobili TOGG güçlü ortaklıklar kurmaya devam ediyor. TOGG tarafından yapılan açıklamada 25 firma ile anlaşma sağlandığı aktarıldı. 

Geçtiğimiz aylarda duyurulan Türkiye’nin yerli otomobil için yeni anlaşmalar yapılmaya devam ediyor. Yerli otomobilde imzası olan Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) yerli otomobil hakkında yeni bir açıklama yaptı. 

TOGG cephesinden yapılan yeni açıklamayı TAYSAD Yönetim Kurulu Başkanı Alper Kanca tarafından yapıladı. Yapılan açıklama TOGG ile iş birliklerinin iyi gittiğini duyuran Kanca, TOGG ile görüşen yaklaşık 60 firma olduğunu ve TOGG’un bu firmalardan 25 ile iş birliğine başladığını duyurdu. TOGG’un hedefinin bu firmalarının tümü ile iş birliği kurmak olduğunu belirken Kanca çalışmaların devam ettiğini de belirtti. 

TOGG CEO’su Gürcan Karakaş hakkında da açıklama yapan Kanca, Gürcan Karakaş’ın bu konulardaki bilgi birikimini değerli bulduğunu ve iş birliklerini kolaylaştırdığını açıkladı. TAYSAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Kemal Yazısı yaptığı açıklamada şunları söyledi : 

“TOGG’un görevi aracı belirtilen sürede üretmek, bizim de görevimiz onların istediği her parçayı Türkiye’de geliştirip üretmek için ne gerekiyorsa yapmak. Onların varlığı bizim teknolojimizi geliştirme sürecimizi hızlandıracak. Çünkü onlarda ihtiyaç var bizde de istek var. İkisini bir araya getireceğiz. Biz elimizden ne geliyorsa yapacağız.”

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir Yorum

  1. bu araç artık patladı bence galericilerin gazabına uğrayan peugeot 2008de böyle patlamalı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı